Підбір слухового апарату

 • Підбір слухового апарату

  Слухопротезування є важливим процесом в системі реабілітації слуху, як дорослих так і дітей. І у тих, хто стикається з цим терміном вперше, виникає багато питань. Мало кому відразу зрозуміло, що собою являє процес слухопротезування, тому ми вирішили внести ясність в це питання і детально розповісти про кожен з етапів слухопротезування.

  Що потрібно знати в першу чергу?

  Слухопротезування є безболісним і не вимагає хірургічного втручання, за винятком кохлеарного імплантування. Те що віддалено можна назвати "протезом", в нашому випадку називається слуховим апаратом. Є певні вимоги до носіння і догляду за слуховим апаратом, дотримуючись їх пацієнт не тільки прискорить реабілітаційний процес, але і продовжить термін експлуатації слухового апарату.

  При призначенні лікарем слухопротезування, Ви повинні розуміти, що не кожен слуховий апарат Вам підійде. Слухові апарати варіюються за типами, потужністю, функціоналом, що в свою чергу відбивається на їх вартості. Вибір слухового апарату подібний вибору автомобіля, коли перед Вами безліч виробників в яких безліч модельних серій і у кожного автомобіля власні опції.Тому звичайній людині досить важко розібратися у всіх тонкощах вибору потрібного слухового апарату для слухопротезування.

  На що треба звернути увагу?

  1.Виробник. Краще вибрати відомого виробника із хорошою репутацією, таких зараз досить багато. Такі виробники проводять якісне обслуговування, дають необхідні гарантії і дуже часто в їх продукції можна знайти приємні додаткові опції, які можуть виражатися в розширеному функціоналі, або широкому асортименті аксесуарів. Медакустика працює виключно з "перевіреними" виробниками , що дозволяє Вам, вибираючи слуховий апарат, бути впевненими в його надійності.

  2.Тип слухового апарату. Для слухопротезування використовуються два типи слухових апаратів - завушні і внутрівушні, відрізняються вони своєю конструкцією та розмірами.

  Класичні завушні слухові апарати (BTE - Behind The Ear)

  Коли сумніваєшся - вибирай класику, йдеться в одній старій приказці. Так і тут, слухові апарати даного типу найчастіше використовуються для слухопротезування через свою універсальність і доступність. Вони сконструйовані таким чином, що всі елементи слухового апарату знаходяться в компактному корпусі який носиться за вухом, з'єднуючись зі слуховим вкладишем в вусі за допомогою тонкої трубки, по якій звуки потрапляють у вухо.

  Класичні завушні слухові апарати

  Класичні завушні слухові апарати з приставкою міні (miniBTE)

  Концепція повторює звичайні класичні апарати з єдиним винятком - вони меньші за розміром. Такі слухові апарати використовуються для слухопротезування дітей, або людей, яким подобається мінімалізм і надійність.

  miniBTE

  Завушні слухові апарати з внутрішньовушним телефоном (RITE)

  В слухових апаратах даного типу є істотна відмінність від попередніх двох, а саме - розміщення пристрою генерації звуків в вушному каналі. В такому випадку всі інші елементи, які знаходяться в корпусі за вухом, з'єднуються з телефоном (пристроєм генерації звуків) за допомогою тонкого проводу.

  RITE min

  Виділяють також такий тип як miniRITE, який відрізняється від попереднього лише розмірами.

  Внутрішньовушні слухові апарати

  Як можна зрозуміти з назви, в слухових апаратах даного типу весь корпус розміщується в вусі. Дані слухові апарати відрізняються своєю мініатюрністю і діляться на кілька підтипів, а саме:

  Внутрішньовушний раковинний або напівраковинний слуховий апарат (ITE - In The Ear) - корпус слухового апарату розміщується в углибленні вушної раковини.

  Внутрішньовушний слуховий апарат Внутрішньовушний слуховий апарат

  Внутрішньовушний канальний слуховий апарат (ITC - In The Channel) - більша частина корпусу розташована в зовнішньому слуховому проході, лише частина апарату займає вушну раковину.

  Внутрішньовушний канальний слуховий апарат Внутрішньовушний канальний слуховий апарат

  Внутрішньовушний глибококанальний слуховий апарат - корпус виготовляється індивідуально під пацієнта, слуховий апарат повністю розміщується в зовнішньому вушному каналі.

  cic min

  Внутрішньовушний невидимий внутрішньоканальний слуховий апарат (IIC - Invisible In The Channel)

  Самий мініатюрний тип слухових апаратів, корпус виготовляється індивідуально і на відміну від попереднього типу, при слухопротезуванні він розміщується в глибокій частині зовнішнього слухового каналу.

  IIC min

  3.Потужність слухового апарату.

  При слухопротезування дуже важливо підібрати правильну потужність слухового апарату. Вона буде залежати від типу порушення слуху і відсотка його втрати. Чим більше проблема зі слухом - тим потужніший слуховий апарат потрібний пацієнту і навпаки, якщо втрата незначна - можна обійтися малопотужним слуховим апаратом.

  Є певна залежність між типами слухових апаратів і їх потужністю. Тут все просто - завушні слухові апарати, швидше за все, будуть середньої або великої потужності, а внутрівушні - слабкої потужності.

  4.Бінауральне слухопротезування

  При двостороній втраті слуху варто задуматися про бінауральне слухопротезування . Установка двох слухових апаратів допоможе більш якісно чути звуки навколишнього середовища і не випадати з соціуму.

  Якщо Ви визначилися з необхідністю бинаурального слухопротезування - доцільно буде звернути увагу на слухові апарати, які здатні синхронізуватися між собою, для відображення більш повної акустичної картини навколишнього середовища.

  5.Додаткові опції.

  Тут варіантів дуже багато і, як правило, вони полягають у внутрішньому функціоналі слухового апарату. На сьогоднішній день слуховий апарат вже перестав бути виключно медичним засобом. З розвитком бездротових технологій він може виступати в якості гарнітури до смартфону, виконувати функцію біонічних вух, розділяючи звукові канали. У сучасних цифрових слухових апаратах розміщена потужна електроніка, яка допомагає краще обробляти звук.

  Також, виробники можуть надавати додаткові аксесуари до своїх слухових апаратів, а в деяких випадках і додаткові послуги, такі, наприклад, як гарантійне обслуговування (навіть в іншій країні).

  6.Налаштування слухового апарату

  Яким би дорогим не був слуховий апарат, без належного і професійного налаштування він великої користі не принесе. Більш того, він може навіть нашкодити, зіпсувавши і так поганий слух пацієнта. Налаштуванням слухового апарату повинен займатися фахівець, виключно після ряду тестів, які допоможуть визначити тип і ступінь порушення слуху.

  Більш того, потрібно періодично доналаштовувати слухові апарати. Це пов'язано зі змінами які відбуваються в вусі пацієнта в процесі носіння слухового апарату.

  Сучасні слухові апарати - це надпотужні пристрої, без відповідних індивідуальних налаштувань, вони здатні виконувати лише функцію підсилювача звуку.

  Як не помилитися у виборі варіанту слухопротезування?

  Навіть володіючи усією інформацією, яка викладена в рамках цієї статті, можна помилитися з вибором слухового апарату, що зведе нанівець всю процедуру слухопротезування. Тому ми підготували кілька простих кроків, дотримуючись яких Ви зможете досягти бажаного результату:

  Обстеження. Не можна говорити про необхідність слухопротезування, а особливо визначити його тип, не знаючи причину порушення. Можливо, Вам необхідно більш детальне і комплексне лікування і одним слухопротезуванням не обійтися. Пройдіть прості тести і ми допоможемо Вам визначитися з вибором.

  Вибір слухового апарату. Про це вище досить багато розказано, але не варто забувати, що найкращий і найбільш підходящий для Вас слуховий апарат Вам зможе підібрати фахівець, так, не консультант в магазині, а саме фахівець по слухопротезуванню. Також ви можете залишити заявку на слуховий апарат і ми допоможемо Вам визначитися з вибором.

  Налаштування. Обов'язкова процедура, також проводиться фахівцем.

  Корекція налаштувань. Проводиться періодично протягом всього періоду носіння слухового апарату. Частота залежить від багатьох факторів, які впливають на здатність органу слуху до відновлення та інших.

  Ще один дуже важливий фактор - це вибір правильного лікаря. Саме від цього залежать Ваші шанси на одужання, або комфортне носіння слухового апарату.

  До нас часто звертаються люди у яких вже є гіркий досвід неправильного підбору і настройки слухових апаратів. Хороший слуховий апарат коштує не дешево тому не варто економити на обов'язкових процедурах, які передують слухопротезуванню.

  У центрах Медакустика Ви знайдете все необхідне для якісного слухопротезування і, повірте, залишитеся задоволені результатом.

 • Найближчі центри слуху Медакустика

  Оберіть зручний для Вас центр слуху та запишіться на прийом: Запис

 • Відгуки

  Поки що немає відгуків

  Стань першим!


Запишіться на прийом

Ми рекомендуємо записатися на консультацію до лікаря на якій ви зможете отримати більш детальну інформацію із питань які вас цікавлять.


Відповіді на часті питання

 • Як можна потрапити на прийом?

  Для цього необхідно скористатися формою запису, або зателефонувати по номеру потрібної філії. Для зручності форма запису, як і форма зворотного дзвінка, викликається на будь-якій сторінці сайту.

 • Як записати на прийом дитину?

  Ніяких відміностей між записом дорослих і дітей немає. Використовуйте форму запису на прийом, або телефонуйте на номер відповідної філії.

 • З якого віку обстежуєте дітей?

  Ми приймаємо дітей від народження, будь-якого віку. З дітками ми працюємо за окремим алгоритмом, який відпрацювали за роки роботи. Всю інформацію ви отримаєте від менеджера при записі.

 • Як підготуватись до прийому?

  Жодної спеціальної підготовки непотрібно, приходите у визначений час і все.

 • Скільки триває прийом?

  Тривалість прийому може коливатись в межах від 15 хв до години. Тривалість на пряму залежить від багатьох факторів, таких як - вік пацієнта, складність патології та багатьох інших

 • Скільки коштує прийом?

  Наші центри надають широкий спектр послуг, із вартістю яких можна ознайомитись на відповідній сторінці.


Вподобайте та поділіться
Замовити дзвінок
Записатися на прийом