Як відомо, розвиток слуху має певну специфіку і деколи корисно знати основні моменти цього процесу. Особливо в період раннього дитинства, коли батьки задаються питанням "Як моя дитина чує?"
Причиною виникнення таких питань може бути банальна необізнаність батьків в питаннях фізіологічного розвитку дітей такого віку. Інколи відсутність реакції на звуки може бути спричинена простою неготовністю нервової системи до швидкого переключення із одного збудника на інший.
Гірше коли батьки взагалі не цікавляться розвитком сенсорних систем і слухового аналізатора зокрема. Пускаючи на самотік цей процес варто не забувати, що на 1000 новонароджених 3-4 дитини народжуються із проблемами слуху, а протягом життя із цієї тисячі 100 чоловік будуть мати те чи інше порушення слуху, при чому 25 із них отримають його в дитинстві.
Раніше ми вже розповідали про те як виявити втрату слуху у дитини, та хочемо доповнити її інформацією корисною для усіх батьків, оскільки розуміння навіть основних моментів розвитку слуху дозволить звести до мінімуму негативні наслідки порушень, а в деяких випадках вчасно розпочати лікування.
Дослідження здатності немовлят сприймати звук показали наступні результати:
Дослідження показали, що новонароджені реагують на зміни мелодії, що вказує на те, що вони здатні розпізнавати різні серії тонів (тобто збільшення або зменшення тембру). Вони також можуть розпізнати знайомі мелодії після того, як їх темп змінився, до тих пір, поки відносний час записів залишатиметься незмінним.
Сприйняття порогів рівня звуку для різних частот оцінювалися та порівнювали з дорослими. Не дивно, що здатність сприйняття гучності звуку не настільки хороша, як в дорослих. Проте вона різко покращується у віці 3 до 6 місяців.
На підставі досліджень, які спостерігають за напрямом повороту голови малюка, коли відтворюється звук. Дослідники дійшли висновку, що немовлята принаймні приблизно можуть "знайти" шум.
Мінімальний кутовий розподіл між двома джерелами звуку, необхідний для того, щоб розрізняти їх як окремі, а не одну (тобто мінімальний кут сприйняття), становить близько 27 градусів для новонароджених. Протягом півтора року він зменшується приблизно до 5 градусів. Пізніше ця здатність поступово покращиться до показника дорослих приблизно в 1 градус.
Найбільш поширеною проблемою слуху у дітей є отит середнього вуха - порушення провідності через зараження середнього вуха. Нарощування рідини в середньому вусі негативно впливає на здатність чути всі частоти, в тому числі і в діапазоні мовлення. Це може погіршити розвиток мови у дитини.
Лікування інфекції зазвичай є не складним є простим, і здатність сприйняття звуків відновлюється, як правило, протягом декількох тижнів.
Наявність різноманітних звуків, особливо фонем, що входять до рідної мови дитини, має вирішальне значення для розвитку мови. Отже, втрата дитиною слуху має серйозні наслідки для розвитку мовленнєвих навичок. Проблеми з мовою також можуть в подальшому призвести до зниження успішності в школі.
Коментарі
Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!
Необхідно авторизуватися
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
Ввійти