Як виявити втрату слуху у дитини. Методи ранньої діагностики.

Дитячий слух

Перевірка слуху дитини входить в обов'язки педіатра. Він повинен провести її в ході одного з періодичних оглядів малюка. На жаль, на практиці це не завжди відбувається, тому бажано, щоб батьки самі акцентували увагу на цьому питанні.

Експерти вважають, що перші кілька років життя дитини - є найбільш важливими для його розвитку. Недостатньо хороший слух може значно уповільнити розумовий розвиток дитини. І якщо недостатній слух діагностований пізно, може бути упущений критичний час для стимуляції слухових нервів, що ведуть до слухових центрів мозку. У дитини може відбутися затримка розвитку мови, що призведе до уповільнення навичок спілкування і навчання.

До нещастя, більшість проблем зі слухом виявляються досить пізно. Від початку погіршення слуху і до того часу, як ви можете помітити очевидні ознаки порушення слуху у вашої дитини, може пройти досить значний час. Батькам слід знати, що існує кілька ознак, залежно від віку дитини, за якими можна зрозуміти, чи все у неї гаразд зі слухом:

  • 4-6 тиждень життя: немовля лякається, почувши раптовий гучний звук, наприклад, стукіт дверей, що закрились раптово;
  • 3-4 місяць життя: дитина спрямовує погляд у напрямку до джерела звуку;
  • 6-7 місяць життя: дитина лепече не тільки односкладові, а й багатоскладові склади;
  • 10-12 місяць: дитина реагує на тихе звернення з відстані в один метр. Дитина життєрадісна, її мова успішно розвивається.

Отже, якщо всі ознаки наявні, зі слухом у дитини все має бути гаразд. Але якщо одна або декілька ознак відсутні, слух дитини необхідно перевірити.

Чим раніше провести дослідження слуху дитини, тим раніше можна виявити його порушення і допомогти дитині шляхом слухопротезування. Зараз у багатьох країнах світу дослідження слуху проводять у всіх без винятку новонароджених дітей, використовуючи найсучасніші методи. У тих країнах, де практикується раннє виявлення втрат слуху та слухопротезування дітей в дитинстві, практично зникли глухонімі.

Замовити дзвінок

Залиште Ваш номер телефону і чекайте дзвінка *

* Дзвінки здійснюються в робочий час. Заявки залишені не в робочий час будуть опрацьовані на наступний день

Підписатися на новини

Залиште адресу електронної скриньки і будьте в курсі новин зі світу слуху та аудіології!