Як виявити втрату слуху у дитини. Методи ранньої діагностики.

Дитячий слух

Перевірка слуху дитини входить в обов'язки педіатра. Він повинен провести її в ході одного з періодичних оглядів малюка. На жаль, на практиці це не завжди відбувається, тому бажано, щоб батьки самі акцентували увагу на цьому питанні.

Експерти вважають, що перші кілька років життя дитини - є найбільш важливими для його розвитку. Недостатньо хороший слух може значно уповільнити розумовий розвиток дитини. І якщо недостатній слух діагностований пізно, може бути упущений критичний час для стимуляції слухових нервів, що ведуть до слухових центрів мозку. У дитини може відбутися затримка розвитку мови, що призведе до уповільнення навичок спілкування і навчання.

До нещастя, більшість проблем зі слухом виявляються досить пізно. Від початку погіршення слуху і до того часу, як ви можете помітити очевидні ознаки порушення слуху у вашої дитини, може пройти досить значний час. Батькам слід знати, що існує кілька ознак, залежно від віку дитини, за якими можна зрозуміти, чи все у неї гаразд зі слухом:

  • 4-6 тиждень життя: немовля лякається, почувши раптовий гучний звук, наприклад, стукіт дверей, що закрились раптово;
  • 3-4 місяць життя: дитина спрямовує погляд у напрямку до джерела звуку;
  • 6-7 місяць життя: дитина лепече не тільки односкладові, а й багатоскладові склади;
  • 10-12 місяць: дитина реагує на тихе звернення з відстані в один метр. Дитина життєрадісна, її мова успішно розвивається.

Отже, якщо всі ознаки наявні, зі слухом у дитини все має бути гаразд. Але якщо одна або декілька ознак відсутні, слух дитини необхідно перевірити.

Чим раніше провести дослідження слуху дитини, тим раніше можна виявити його порушення і допомогти дитині шляхом слухопротезування. Зараз у багатьох країнах світу дослідження слуху проводять у всіх без винятку новонароджених дітей, використовуючи найсучасніші методи. У тих країнах, де практикується раннє виявлення втрат слуху та слухопротезування дітей в дитинстві, практично зникли глухонімі.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Як виявити втрату слуху у дитини. Методи ранньої діагностики. /storage/posts/December2018/unTX7133ycVW9W72UPws-main.jpg Перевірка слуху дитини входить в обов'язки педіатра. Він повинен провести її в ході одного з періодичних оглядів малюка. На жаль, на практиці це не завжди відбувається, тому бажано, щоб батьки самі акцентували увагу на цьому питанні. 2019-04-11 15:51:30 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-rebenka/poteria-slukha-u-rebenka Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом