Навіщо людині два вуха?

Все про слух

Як ми пам'ятаємо ще з уроків біології людські органи поділяються на парні і непарні. Людські вуха - парний орган. Та в процесі життєдіяльності в результаті отриманих травм, перенесених захворювань чи спадковості, люди повністю, а частіше частково втрачають здатність чути саме на одне вухо.

При чому відсоток таких "потенційних пацієнтів" отоларинголога чималий, а от відсоток тих хто дійсно звернувся за консультацією до лікаря наближається до нульової позначки. Отже постає питання:

Чи потрібно людині повноцінно чути на два вуха і взагалі навіщо людині два вуха?

Так, більшість парних органів людини здатні на певному рівні забезпечувати функції свого "близнюка" та є безліч нюансів. Якщо говорити про слухові органи то парне їх використання дає можливість визначати напрям надходження звуку. В голизонтальній площині здорова людина може визначити джерело звуку з точністю до 3-х градусів. У вертикальній же така точність неможлива і є доволі відносною через анатомічну специфіку розміщення органів слуху.

слухатиДва вуха людини створюють стереоефект, який дає можливість головному мозку отримати більш повну інформацію про навколишнє середовище. Саме наявність двох вух зіграло важливу роль в еволюції людини як виду. В давнину це допомагало нашим предкам врятуватися від хижаків, завчасно дізнавшись їх місце знаходження, ще до того як вони з'являлись у полі зору. Зараз же два вуха виконують ту саму функцію тільки допомагають ухилитись від автомобіля чи завчасно і правильно відреагувати на різкий звук, який може нести небезпеку.

Проблема повноцінного стереозвуку стала ще більш актуальною з появою мобільних телефонів, оскільки ті з часом призводять до часткового погіршення слуху, як правило одного вуха. Тому фахівці рекомендують розмовляти по телефону прикладаючи його час від часу то до лівого то до правого вуха, при такому чергуванні, як правило вдається досягнути збереження симетричного слуху на два вуха.

Що робити якщо погіршився слух на одне вухо?

Незалежно від того чи Ви стали гірше чути на одне чи на два вуха зразу, перше що вам необхідно - це звернутися до лікаря. Краще щоб це був лікар в клініці із спеціальним обладанням. Пройшовши елементарний тест аудіометрії ви будете знати що з вашим слухом. Вартість такої перевірки мізерна а час затрачений на тест вимірюється хвилинами.

Та для початку можете пройти швидкий тест на слух в режимі онлайн прямо зараз, все що Вам необхідно це наушники і до 5-хв часу.

Чи можна повністю відновити втрачений слух на два вуха?

Все залежить від причин, які призвели до його погіршення, тому потрібно провести більш детальне дослідження. Та про що варто пам'ятати то це про те, що хвороби краще лікуються в зародиші, а не тоді коли переходять в хронічну стадію. Є позитивна тенденція покращення слуху з використанням слухових апаратів та це мають бути якісні слухові апарати, а курс лікування підібраний хорошими спеціалістами. В інакшому випадку Ви можете не лише не покращити слух, а і погіршити його. Уважно вибирайте клініку і лікарів, якщо вони без детального огляду і ряду тестів "впарюють" Вам слуховий апарат, або провіряють слух на сумнівної якості обладнанні - обходьте таких десятою дорогою.

Людині в сучасному світі потрібно саме два вуха для повноцінного життя. Турбуйтесь про своє здоров'я бо за Вас цього ніхто не зробить!

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Навіщо людині два вуха? /storage/posts/December2018/uZ8WYfUDntZfWGqezPqO-main.jpg Як ми пам'ятаємо ще з уроків біології людські органи поділяються на парні і непарні. Людські вуха - парний орган. Та в процесі життєдіяльності в результаті отриманих травм, перенесених захворювань чи спадковості, люди повністю, а частіше частково втрачають здатність чути саме на одне вухо. 2019-04-11 15:47:00 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/zachem-cheloveku-dva-ukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом