Тиша реальна?

Все про слух

Коли останнього разу ви перебували в абсолютній тиші? Щоб не чути жодного звуку? Мабуть, важко пригадати такі моменти...

Дійсно, коли? Щоб не чути жодного звуку? Мабуть, важко пригадати такі моменти. Вся справа в будові слухового апарату людини, він створений природою таким чином, що його неможливо "вимкнути". Одним словом - наші вуха постійно працюють, вловлюють найменші коливання та перетворюють їх у нервові імпульси, які ми чуємо як звуки.

Якщо ви читали матеріал "Звуки, все що потрібно про них знати", то вам стане зрозуміло, що умови повної відсутності звуків можна створити хіба штучно! Тому цілком нормально, якщо, наприклад,  ви цілеспрямовано будете намагатись ізолювати себе від усіх звуків то у вас це навряд чи вдасться. Постійно буде якийсь фоновий шум, хоч і ледь помітний, але буде.

І це нормально. Навіть якщо ви повністю ізолюєте свої вуха від сторонніх звуків, ви будете чути звуки власного тіла (серцебиття, дихання, навіть ток крові).

Що ж робити? Запитаєте ви. Відповідь - нічого!

Так нічого в такому випадку робити не потрібно. Людський мозок сам справляється із функцією фільтрації сторонніх шумів і в результаті ви просто їх не помічаєте. Але варто вам про них подумати і вони тут як тут. Неймовірно, правда?

Так чути шуми нормально?

Не завжди. Якщо ви здорова людина і час від часу помічаєте їх, то вам не варто переживати і відразу записуватись на прийом до лікаря. Проте, якщо шуми мають постійний характер, то це може вказувати на певну патологію.

Які патології ви маєте на увазі?

Патологією вважається якесь відхилення від норми. Що стосується шумів то вони можуть виникати через проблеми пов'язані переважно із слуховим апаратом людини, або порушенням роботи нервової системи.

В наслідок фізичних травм, або інфекцій, вухо людини може отримати пошкодження і в такому випадку порушиться його функціональність. При цьому шум може бути першим симптомом серйозніших захворювань. Тому не варто запускати його. Короткий візит до ЛОРа прояснить ситуацію.

Не рідкі випадки коли слуховий апарат в нормі, але шуми продовжують турбувати пацієнта. В такому разі, скоріш за все, причина в нервовій системі і без кваліфікованого лікування тут не обійтись. Починаючи гіперчутливістю до звуків і закінчуючи проблемами живлення головного мозку, спектр проблем тут доволі широкий. Основна рекомендація - візит до невропатолога.

Не варто забувати і про тінітус, про який ми недавно писали. Лікарі можуть не виявити ніяких відхилень, але ви все рівно будете чути шум. Все через недостатню дослідженість питання через відсутність об'єктивних методів.

Отож, коли останнього разу ви перебували в абсолютній тиші? Погодьтесь, що зараз це питання викликає у вас зовсім інші почуття. І наступного разу коли намагатиметесь ізолювати себе від сторонніх звуків ви будете більш простіше відноситись до цього процесу.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Тиша реальна? /storage/posts/December2018/3qBGOM0XC3XjMcXVmEVP-main.jpg Коли останнього разу ви перебували в абсолютній тиші? Щоб не чути жодного звуку? Мабуть, важко пригадати такі моменти... 2019-04-11 15:53:35 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/tisha-realna Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом