Зв'язок між втратою слуху і депресією

Все про слух

Будь-хто може погодитися з тим, що психічне здоров`я і слух важливі, але тільки після того, як були опубліковані результати останніх досліджень, був підтверджений сильний зв'язок між ними.

Депресія пов'язана з втратою слуху, і, на жаль, обидва стани занадто часто залишаються недіагностованими і не лікуються фахівцями в області охорони здоров'я. Але що, якщо це не так? Що може пролити світло на зв'язок між втратою слуху і депресією, поліпшити психічне здоров'я мільйонів людей?

Зв'язок

Зрозуміло, що депресія і втрата слуху йдуть рука об руку. В людей із вадами слуху зазвичай ускладнюється спілкування з оточуючими, і це може привести до стресу, втоми і соціальної ізоляції. А соціальна ізоляція, як наслідок, призводить до депресії, особливо у літніх людей. Але тільки недавно дослідники змогли довести, що проблема серйозніша, ніж вважалося раніше.

Дослідження Національного інституту слуху Сполучених Штатів Америки, показує, що більше 11 відсотків пацієнтів з втратою слуху також мали депресію. Депресія найбільш поширена серед осіб у віці від 18 до 69 років.

«Ми виявили значний зв'язок між погіршенням слуху та помірною й важкою депресією», - йдеться в доповіді доктора Чуан-Мінг Лі, автора дослідження. Дослідження не пояснює характер причинно-наслідкових зв'язків.

Втрата слуху є третім за значимістю захворюванням у літніх людей. Пресбіакузис, найбільш поширена форма втрати слуху пов'язана зі старінням, відбувається поступово. Він характеризується втратою сприйняття високих і гармонійних звуків та ускладненням сприйняття мови при наявності фонового шуму.

Від 25 до 40 відсотків з тих, хто старше 65 років, мають вади слуху. На жаль, у більшості людей похилого віку втрата слуху залишається непоміченою. Причина може полягати в тому, що лише 9 відсотків терапевтів рекомендують проходити тести на слух своїм літнім пацієнтам. Навіть при тестуванні тільки 25 відсотків (!) Тих, чиї вади слуху піддаються лікуванню, вживають заходів для отримання слухових апаратів.

Розуміння ознак депресії

Отже, що можна зробити? Дуже важливо, щоб лікарі не лише рекомендували звичайні тести на слух, але також добре були знайомі з симптомами депресії, особливо якщо підозрюється втрата слуху.

Хоча деякі симптоми депресії, такі як смуток і почуття безнадії, більш очевидні, інші менш відомі, але настільки ж руйнівні для якості життя. Втома, ускладнення концентрації уваги, втрата апетиту, дратівливість і втрата інтересу до захоплень можуть перешкодити повсякденному життю і нормальному функціонуванню в сім'ї та інших соціальних групах. Відповідальність падає не лише на лікарів, друзі і члени сім'ї повинні стежити за будь-якими симптомами депресії.

Будьте активними і наполегливими для забезпечення належного лікування. Не залишайте кабінет лікаря до тих пір, поки на ваші запитання не буде відповіді!

За допомогою результатів нових досліджень лікарі можуть краще розуміти і розпізнавати симптоми депресії у осіб з втратою слуху, і призначати ліки пацієнтам з симптомами депресії для подальшого лікування психічного здоров'я. Візит до фахівця і правильно підібране лікування пацієнтам з втратою слуху і депресією може допомогти відновити емоційну опору, знову стати соціально зайнятими і поліпшити свою якість життя.

Як тести на слух допомагають лікуванню депресії?

Для людини, у якої є депресія, викликана втратою слуху, тест слуху може допомогти уникнути призначення непотрібних ліків. І навпаки, фахівці із області аудіології, які діагностують втрату слуху, повинні слідкувати за проявами депресії, щоб пацієнт, в якого проявляються симптоми, міг звернутися за лікуванням, будь то медикаментозне лікування або терапія.

Наступні кроки

Незважаючи на поширеність, можна звести до мінімуму ризик депресії, пов'язаний з втратою слуху. Перш за все, якщо ви підозрюєте втрату слуху, як можна раніше зверніться за медичною допомогою. Дослідження показують, що ті, хто раніше починає лікування слуху, значно знижують ризик депресії. Після слухопротезування слуховими апаратами необхідний добре спланований період коригування, хороша аудіологічна програма відновлення допоможе поступово підлаштовуватися під нові звуки. Крім того, в розвинених країнах існує безліч груп підтримки для людей із вадами слуху.

Хоча є зв'язок між втратою слуху і депресією, це не обов'язково має бути так. Якщо ви або хтось із тих кого ви знаєте, відчуває депресію, простий тест на слух може різко змінити курс. Опитування показують, що 9 з десяти чоловік повідомили про значне поліпшення якості життя після застосування слухових апаратів. І навпаки, якщо ви відчуваєте втрату слуху, обстеження на наявність депресії і направлення на лікування можуть допомогти поліпшити якість життя і дозволити вам знову займатися життям.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Зв'язок між втратою слуху і депресією /storage/posts/December2018/01GpUUozA4MwrI8rBsEm-main.jpg Будь-хто може погодитися з тим, що психічне здоров`я і слух важливі, але тільки після того, як були опубліковані результати останніх досліджень, був підтверджений сильний зв'язок між ними. 2019-04-11 15:59:10 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/svyaz-mezhdu-poterej-sluxa-i-depressiej Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом