Слух і активність мозку, їх взаємозв'язок

Все про слух

Найбагатша картина звукового світу, перетворена в периферичних механічних і рецепторних структурах органу слуху, пускає в хід складні механізми мозку, діяльність яких завершується трансформацією слухового «зображення» в акт сприйняття.

В основі сприйняття будь-якого стимулу лежить внутрішня обробка інформації. Результати зовнішнього впливу перетворюються в певний код, носієм якого є клітини мозку - нейрони.

Мозок людини і вищих тварин складається з мільярдів нервових клітин, що знаходяться в безперервній активності. Процес слухового аналізу починається з реакції тисяч механочутливих рецепторних клітин внутрішнього вуха. Виділення «сигналу» з «шуму», - те, що акустики умовно називають «проблемою бесіди за коктейлем», - завдання, досить складне технічно, проте воно легко вирішується слуховою системою.

Дослідження показали: слухові апарати не тільки допомагають краще чути. Вони змушують мозок пам'ятати звуки, які ви вже не можете почути без слухового апарату.

Про те, як хороший слух впливає на розумові здібності, розповімо в цій статті.

Як погіршується слух?

Часто втрата слуху проявляється поступово. Але одного разу ви помічаєте, що не чуєте гудіння холодильника і спів птахів.

В середньому, лише через 10 років люди зі зниженим слухом починають щось робити. Багато людей просто чекають, що проблеми зникнуть самі собою. Але це трапляється вкрай рідко.

Слух і розумова діяльність - чи є зв'язок?

Знижений слух впливає на якість життя, але також він впливає на здатність головного мозку сприймати звичайні звуки, так як слухові канали використовуються неефективно.

Коли слуховий нерв втрачає свою функцію і перестає передавати звукові сигнали в мозок, то головний мозок з часом "забуває" їх, і в подальшому буде не в змозі зрозуміти і розпізнати ці звуки.

Слухова зона кори головного мозку здатна зберігати пам'ять про звуки близько трьох років після зниження слуху. Приблизно через сім років ця пам'ять стає все слабкішою і слабкішою.

Як зупинити "забування"?

Щоб мозок не «забував» звуки, важливо періодично перевіряти слух і використовувати слуховий апарат на початкових етапах втрати слуху. Слуховий апарат запускає процес повноцінного сприйняття звуку і обробки звукової інформації в мозку.

Якщо довго не носити слуховий апарат, на пізніх етапах навіть він буде не в змозі перетворювати вхідні звукові сигнали в зрозумілу інформацію. Це означає, що мозок перестане розпізнавати звичайні і повсякденні звуки і шуми, такі як звук холодильника або комп'ютера. Мозок повинен буде заново вчитися слухати.

Якщо у вас є сумніви з приводу слуху, необхідно звернутися до лікаря і провести діагностику слуху.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Слух і активність мозку, їх взаємозв'язок /storage/posts/December2018/1Lf21BqHJxm52uV4cqyu-main.jpg Найбагатша картина звукового світу, перетворена в периферичних механічних і рецепторних структурах органу слуху, пускає в хід складні механізми мозку, діяльність яких завершується трансформацією слухового «зображення» в акт сприйняття. 2019-04-11 15:55:53 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/slux-i-aktivnost-mozga,-ix-vzaimosvyaz Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом