Причини і симптоми втрати слуху

Все про слух

Ви самі або один з Ваших знайомих так говорить? Ви не одні! У всьому світі є люди з порушеннями слуху, і їх чимало. Сучасні дослідження показують, що кожна третя людина має ті чи інші порушення слуху.

Оскільки втрата слуху може розвиватися протягом кількох років, більшість людей не знає про масштаб цієї втрати, поки їм не говорять про це члени сім'ї або друзі. Навіть тоді люди часто ігнорують проблему або говорять, що вони всього лише втомилися або що інші "бурмочуть".

Причини втрати слуху

У 90% випадків втрата слуху відбувається через руйнування волоскових клітин у внутрішньому вусі (равлику) внаслідок старіння, хвороби або впливу дуже гучних звуків (так звана сенсоневральна туговухість).

Хвороби, які провокують погіршення слуху:

 • Гіпертонічна хвороба;
 • Гіпотонія;
 • Шийно остеохондроз;
 • Нейроциркуляційна дистонія за гіпертонічним або гіпотонічним типом;
 • Гостра вірусна інфекція (особливо перенесена "на ногах");
 • Черепно-мозкова травма;
 • Цукровий діабет;
 • Захворювання щитовидної залози;
 • Гемолітична хвороба новонароджених;
 • Травма при родах;
 • Спадкові захворювання;

Ятрогенний вплив (призначення ототоксичних антибіотиків, побічною дією яких є зниження слуху)

Наслідки туговухості завжди однакові - людині стає важче розрізняти мову в шумі, деякі високі звуки, такі як спів птахів, повністю пропадають, людська мова здається невиразною і доводиться часто перепитувати.

Проблема полягає в тому, що мозок не отримує сигнали, відповідні звукам на різних частотах, необхідні для того, щоб, наприклад, зробити мова зрозумілою. Це трохи нагадує ситуацію, коли на фортепіано видалили всі клавіші високого тону і попросили кого-небудь зіграти відому мелодію. Навіть якщо не дістає 6 або 7 клавіш, мелодія стане важко впізнаваною і буде звучати абсолютно неправильно.

Якщо пошкоджені волоскові клітини у внутрішньому вусі, їх вже неможливо відновити, однак слуховий апарат може значно підвищити Вашу здатність чути. Ви також можете запобігти подальшому погіршенню слуху, уникаючи занадто тривалого впливу гучних звуків і шуму.

При порушенні прохідності звукових хвиль у зовнішньому та середньому вусі, формується кондуктивна туговухість. Це може бути викликано:

 • накопиченням сірки в слуховому проході,
 • перфорацією барабанної перетинки,
 • накопиченням рідини в середньому вусі,
 • порушенням рухливості слухових кісточок.

Кондуктивна втрата слуху в більшості випадків піддається медичному або хірургічного лікування.

Не всі люди вчасно помічають погіршення слуху, що призводить до труднощів у спілкуванні, нерозумінь, погіршення взаємин з близькими.

Симптоми втрати слуху

Ми пропонуємо вам тест, створений на основі дослідів американського центру з дослідження проблем слуху та мовлення. Він складається з низки питань, відповівши на які, ви зможете зрозуміти чи є у вас проблеми зі слухом:

Розмова по телефону

Якщо Вам необхідно отримати важливу інформацію по телефону, чи попросите ви чоловіка або когось із родичів зробити дзвінок замість Вас?

Одним з характерних симптомів втрати слуху є те, що Ви уникаєте розмовляти по телефону. Спробуйте використовувати модель телефону з підсилювачем гучності або, що краще, з регулятором частотної характеристики.

Чи завжди Ви тримаєте трубку біля якогось певного вуха, причому навіть у тих ситуаціях, коли Вам зручно тримати її біля іншого?

Ви повинні чути обома вухами однаково. У більшості випадків люди мають приблизно однакову втрату слуху на обидва вуха. Якщо Ви помітили, що одне вухо чує краще за інше, це ненормально. Хоча, це може бути і банальна сірчана пробка, яку Вам видалить лікар.

Спілкування в групі

Перебуваючи на вечірці або в ресторані, чи чітко ви розумієте зміст і розбираєте слова кожного з співрозмовників, які говорять одночасно?

Розбираєте всі 100% слів сказаних вашим співрозмовником, коли перебуваєте в шумному місці (в ресторані, в рухомому автомобілі, у вагоні поїзда метрополітену)?

Чи не соромитеся ви брати участь у бесіді, оскільки побоюєтеся, що вас будуть поправляти через те, що ви втрачаєте суть розмови?

Чи помічали ви, що при розмові зі співрозмовником, починаєте мимоволі дивитися на його губи для більш легкого спілкування.

Всі ці проблеми характерні для людей, у яких є проблеми зі слухом. Люди, що мають дефект слуху втрачають здатність вибіркового сприйняття звуків. Людина з нормальним слухом здатна виділяти потрібний йому звук або слова навіть в шумі навколишнього середовища, навіть якщо гучність цього шуму більше, ніж гучність вимови. У деяких випадках шумом є розмова людей, що знаходяться поруч.

Спілкування в домашній обстановці

Чи скаржитеся ви на те, що люди говорять нерозбірливо (бубонять, мимрять)?

Ваші друзі і домочадці скаржаться, що ви слухаєте телевізор або радіо надто гучно?

Чи важаєте ви, що аргументи, які вам висувають для того, щоб ви зменшили гучність , є не цілком обгрунтованими?

Чи здається вам звук телевізора недостатньо чітким, навіть коли ви робите гучність вище, ніж це могло б сподобатися іншим?

Чи заперечуєте ви той факт, що маєте проблеми зі слухом?

Чи важко вам розуміти співрозмовника, навіть якщо ви знаходитесь в спокійній атмосфері, наприклад, в тихій кімнаті?

Чи приходьте ви не вчасно на побачення або ділові зустрічі?

Можливо, ваші друзі або члени сім'ї вже знають про ваші проблеми зі слухом або те, що у вас втрата слуху. Вони роблять вам поблажки при спілкуванні, хоча вже не можуть виносити ваших скарг. Запитайте у них, вони вам все розкажуть.

Ділові зустрічі

Чи часто ви відчуваєте втому або напругу під час ділової зустрічі або повсякденного спілкування?

Чи дивитеся ви на губи співрозмовника, намагаючись зрозуміти про що він говорить, замість того, щоб дивлячись йому в очі невимушено підтримувати розмову?

Чи просите ви сидячих поруч колег розповісти про деталі ділових переговорів, на яких присутні?

Чи важко вам розуміти питання, які вам задають при розмові в групі людей: Коли ви самі говорите і вам задають питання? Коли говорить хтось інший і ви не можете відповісти, хоча вам здавалося, що чули питання чітко?

Чи помічали ви, що шум графічного проектора в більшості випадків доставляє занепокоєння тільки вашому слуху? Чи сідаєте ви зазвичай подалі від джерела шуму?

При ділових переговорах ви завжди сідайте так, щоб бачити всіх співрозмовників? Чо може бути це через те, що у вас проблеми зі слухом?

Якщо ваша повсякденна робота полягає в проведенні переговорів, не соромтеся попросити співрозмовника повторити питання. А ще краще - придбайте слуховий апарат. В даний час слухові апарати практично непомітні і можуть внести великі поліпшення у вашу здатність розпізнавати мову при участі в розмові в групі людей. А деякі моделі - цифрові слухові апарати - можуть виділяти слова на фоні навколишнього шуму.   

У театрі

Чи є для вас проблемою чути все, що відбувається в театрі або на службі в церкві?

Можливо, вам допоможуть моделі слухових апаратів з направленим мікрофоном.

Шум у вухах

Чи чуєте ви постійний шум, навіть коли перебуваєте в тихому місці? Чи схожий цей звук на свист або дзижчання комах?

Зазвичай шум у вухах є сигналом того, що з вашим слухом щось не так. Пошкодження нервових волосків може створювати шум навіть при відсутності зовнішнього звукового сигналу (якщо ви обпекли палець, то відсмикнувши руку, ви все ж продовжуєте відчувати біль). Ви наївно вважаєте, що шум у вухах - це лише тимчасові перешкоди, адже у вас відмінний слух: але все ж не можете чути настільки добре, як хотілося б. Не роздумуйте довго, а зверніться краще до фахівця - швидше за все ви починаєте втрачати слух.

Іноді у вас пропадає слух

Чи завжди ви чуєте дзвінок будильника? Або клацання при включенні різних механізмів у вашій машині?

Чи помічали ви, що вас перестали втягувати в розмову, тому що ви іноді не чуєте так добре, як інші співрозмовники?

Чи не з'явилася у вас звичка виправдовуватися: Вона каже з іншої кімнати, звичайно, я нічого не чую. У цьому ресторані так шумно, давай підемо звідси. Мені не подобається бувати на вечірках.

Я не розумію, що говорять люди з іноземним акцентом.

Вона завжди бубонить.

Аудіосистема в його машині працює просто жахливо.

Час на переговори було витрачено даремно, тому що доповідач не користувався мікрофоном.

Ваші рідні починають дратуватися, тому що ви не завжди правильно розумієте сенс сказаного ними?

Якщо ви в душі погоджуєтесь з наведеними вище життєвими ситуаціями та прикладами, то, на жаль, з великим ступенем імовірності, у вас є проблеми зі слухом.

Настав час щось з цим робити !!!

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Відео


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Причини і симптоми втрати слуху /storage/posts/December2018/BQHSlsvIuNnpBZJGVXUz-main.jpg Ви самі або один з Ваших знайомих так говорить? Ви не одні! У всьому світі є люди з порушеннями слуху, і їх чимало. Сучасні дослідження показують, що кожна третя людина має ті чи інші порушення слуху. 2019-04-11 15:45:51 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/prichiny-poteri-slukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом