Будова вуха

Все про слух

Cлухова система - дуже складний і тонкий механізм, який працює безперервно вдень і вночі, навіть коли людина спить. Її завдання - перетворити звуковий сигнал у потік електричних імпульсів, які інтерпретуються мозком і в результаті сприймаються як звук.

Вухо - орган слуху і рівноваги, в його функції входить сприйняття звукових хвиль і рухів голови. Анатомічно вухо ділиться на три частини: зовнішнє, середнє і внутрішнє вухо.

Зовнішнє вухо концентрує звукові хвилБудова вухаі, направляє їх у зовнішній слуховий отвір і проводить їх до внутрішніх структур.

У слуховому каналі виробляється вушна сірка - воскоподібний секрет сальних і сірчаних залоз. Вушна сірка служить для захисту шкіри слухового каналу від бактеріальної інфекції і для запобігання потрапляння різних комах за рахунок специфічного запаху.

Звукові коливання викликають рух барабанної перетинки (-це мембрана, яка вібрує під дією звуку) і трьох крихітних пов'язаних з нею кісток (середнє вухо).

Три мініатюрні кісточки (найменші кістки в людському тілі) в середньому вусі передають рух від барабанної перетинки до овального вікна. Відповідно до форми, кісточки називаються молоточок, коваделко і стремено. Молоточок своєю рукояткою прикріплений до центру барабанної перетинки за допомогою зв'язок, а його голівка сполучається з коваделком, яке, в свою чергу, прикріплене до стремена. Молоточок міцно фіксований зв'язками і перебуває в постійному контакті з барабанною перетинкою. Коваделко з одного боку з'єднане з молоточком, а з іншого - зі стременем, забезпечуючи тим самим передачу рухів від молоточка до стремена. Крихітні м'язи сприяють передачі звуку, регулюючи рух цих кісточок.

Оптимальною умовою для коливань барабанної перетинки є однаковий тиск повітря з обох її сторін. Це забезпечується завдяки тому, що барабанна порожнина з'єднується із зовнішнім середовищем через носоглотку і слухову трубу, яка відкривається в нижній передній кут порожнини. При ковтанні і позіхані повітря проникає в трубу, а звідти в барабанну порожнину, що дозволяє підтримувати в ній тиск, рівний атмосферному.

Євстахієва (або слухова) труба з'єднує середнє вухо з носоглоткою. При зміні тиску навколишнього повітря тиск по обидві сторони барабанної перетинки вирівнюється через слухову трубу.

Вестибулярна система. Вестибулярна система в нашому вусі - це частина системи підтримки рівноваги тіла. Сенсорні комірки надають інформацію про положення та рух нашої голови.

Енергія звукових коливань посилюється в середньому вусі і передається у внутрішнє вухо:

В щільній кістці внутрішнього вуха знаходяться два надзвичайно чутливих формування: равлик, власне орган слуху, і вставлений в неї перетинчастий лабіринт - одне з джерел нервових сигналів в центральній нервовій системі, завдяки яким підтримується рівновага тіла.

У равлику знаходяться тисячі крихітних схожих на волосся комірок, які з'єднані з волокнами слухового нервa. Під дією звукових хвиль комірки равлика виробляють електрохімічні сигнали, які прямують через акустичний нерв до головного мозку. Мозок приймає нервові імпульси і формує звуковий образ.

Назва равлика визначається її спірально звивистою формою. Це кістковий канал, який утворює два з половиною витка спіралі і заповнений рідиною. Анатомія равлика вуха дуже складна, деякі ee функції досі недосліджені.

Kортіїв орган складається з ряду чутливих, забезпечених волосками клітин, які покривають базилярну мембрану. Звукові хвилі уловлюються волосовими клітинами і перетворюються в електричні імпульси. Далі ці електричні імпульси передаються по слуховому нерву в головний мозок. Слуховий нерв складається з тисяч найтонших нервових волокон. Кожне волокно починається від певної ділянки равлика й передає певну звукову частоту. Низькочастотні звуки, передаються по волокнам, що виходять з верхівки равлика, а високочастотні - по волокнам, пов'язаним з її основою. Таким чином, функцією внутрішнього вуха є перетворення механічних коливань в електричні, так як мозок може сприймати тільки електричні сигнали.

Відео по темі

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Відео


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Будова вуха /storage/posts/December2018/tJ8ZCgRjPHqE1OLrAGLN-main.jpg Cлухова система - дуже складний і тонкий механізм, який працює безперервно вдень і вночі, навіть коли людина спить. Її завдання - перетворити звуковий сигнал у потік електричних імпульсів, які інтерпретуються мозком і в результаті сприймаються як звук. 2019-04-11 15:45:38 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/kak-ustroeno-ukho Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом