Догляд за вухами

Все про слух

Людське вухо - складний орган і в силу своєї будови вимагає спеціального догляду. В цій статті ми поговоримо про звичайні фізіологічні процеси, які притаманні здоровим людям.

Догляд за органом слуху в людей із хворобами вуха може відрізнятися, тому більш детальну інформацію про гігієну слуху ви можете дізнатися у свого лікаря.

Процес формування вушної сірки є нормальним фізіологічним процесом. Вушна сірка — жовто-коричнева змазкоподібна секреція, що виробляється сірчаними залозами слухового проходу у вухах людей. Вушна сірка служить для очищення й змащення слухових каналів, а також являє собою захист від бактерій, грибків та комах.  До фізіологічних функцій вушної сірки належить також зволоження та захист шкіри зовнішнього слухового проходу.

Однак, у значної кількості людей є природна схильність до гіперсекреції сірки, а також особлива (частіше — просто вузька) форма вушного проходу, яка не сприяє ефективному видаленню сірки. Основна причина гіперсекреції — подразнення шкіри слухового проходу. Гіперсекреція найчастіше виникає у людей, які користуються різними слуховими приладами, а також ватяними паличками. У результаті хронічного подразнення слухового проходу сірка накопичується й забиває слуховий прохід.

Будова вуха

Зовнішнє вухо — частина вуха, до якої належать вушна раковина і зовнішній слуховий прохід. На межі між зовнішнім і середнім вухом розташована барабанна перетинка. Сіра виробляється не у всьому слуховому проході, а тільки близько до зовнішнього вуха. І якщо ми використовуємо вушні палички то сіра проштовхується далі в слуховий прохід, що може спричинити утворення сірчаної пробки, травм, розривів, перфорації барабанної перетинки та навіть кровотечі.

Як правильно доглядати за вухами?

Теоретично вухо має самоочищатися під час жувальних рухів, але якщо цього не відбувається, то існує багато препаратів для усунення забруднення.

Гігієну вух потрібно проводити у душі, коли гаряча вода і пара трохи пом’якшили шкіру слухового ходу (тоді сірка вийде швидше). Чистити їх потрібно ватним тампоном (не ватяними паличками!). Вушну раковину можна мити щодня, а слуховий прохід не більше 1 разу на тиждень, при необхідності.

Для профілактики пересихання слухового проходу можна використовувати медичний гліцерин, вазелінове масло або перекис водню. Обов’язково перед тим як капати у вуха засіб необхідно його нагріти до температури тіла.

Якщо все ж таки сформувалася сірчана пробка, то не намагайтеся видалити її самостійно. Це зовсім не складна процедура, але для того щоб уникнути ризиків травмування барабанної перетинки краще звернутися до фахівця. У нашій клініці ви знайдете чудових спеціалістів, які зможуть Вам допомогти вирішити різні проблеми та проведуть необхідну консультацію. Будьте здорові!

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Догляд за вухами /storage/posts/December2018/hWwLXZ4Jr4Vam2xZ2m3l-main.jpg Людське вухо - складний орган і в силу своєї будови вимагає спеціального догляду. В цій статті ми поговоримо про звичайні фізіологічні процеси, які притаманні здоровим людям. 2019-04-11 15:52:32 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/doglyad-za-vuxami Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом