Методи діагностики порушень слуху

Все про слух

На відміну від більшості медичних обстежень, діагностика порушень слуху проводиться відносно швидко і абсолютно безболісно. Лікар обстежує стан Вашого слухового проходу за допомогою отоскопа, а потім проведе слухові тести, щоб визначити індивідуальні характеристики Вашого слуху.

У медицині існує багато методів дослідження слуху, як простих, так і дуже складних. Розрізняють суб'єктивні і об'єктивні методи діагностики слуху:

Суб'єктивні:

Аудіометрія - найбільш просте і доступне дослідження, проведене за допомогою спеціального приладу - аудіометра, за допомогою якого оцінюється величина зниження слуху. Використовується здатність людини чути чисті тони і розбирати людську мову. При тональній аудіометрії кожна частота досліджується окремо за допомогою звуків різної гучності.

Аудіометрія проводиться в спеціальній звуконепроникній кабіні, щоб навколишній шум не впливав на її результати. Ви надінете навушники, в які подаватимуться звукові сигнали різної частоти і гучності, спочатку для одного вуха, потім для іншого. Для цього використовується спеціальний прилад - аудіометр. Ваше завдання - визначити, в який момент Ви починаєте чути звуковий сигнал, якщо його гучність зростає (або навпаки, коли Ви перестаєте його чути, якщо його гучність зменшується), і повідомити про це фахівцеві. Тим самим визначається Ваш поріг сприйняття звуку, тобто, сама тиха гучність, з якою Ви чуєте звуки. Аналогічно визначається поріг дискомфорту - гучність, гранична для Ваших вух.

Результати слухових тестів заносяться на бланк, який називається аудіограма. Аудіограма - це графічне відображення здатності людини чути чисті тони (або людську мову). Вертикальні лінії на аудіограмі позначають частоти, відповідні частотам аудіометру. Зазвичай для досліджень використовуються сигнали частотою від 250 до 8000 Гц. Це найважливіший для людського слуху частотний діапазон, так як саме всередині нього розташовуються звуки людської мови.

Мовна аудіометрія дозволяє визначити відсоток слів, які може розібрати людина, при різній гучності їх відтворення.

Об'єктивні:

Імпедансометрія (тимпанометрія) дозволяє оцінити стан середнього вуха і акустичний рефлекс. За допомогою цього методу оцінюється рухливість барабанної перетинки, слухових кісточок а також стан слухових шляхів.

Отоакустична емісія дозволяє оцінити стан зовнішніх волоскових клітин, тобто діагностувати функцію частини равлика.

Реєстрація викликаних електричних потенціалів головного мозку дозволяє визначити наявність уражень слухового нерва або головного мозку. Метод полягає у вимірюванні електричної активності головного мозку у відповідь на звукові сигнали.

Об'єктивні методи використовуються для дослідження слуху також у маленьких, і навіть новонароджених дітей.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Методи діагностики порушень слуху /storage/posts/December2018/WtAIzT4F4exste6Kqqjq-main.jpg На відміну від більшості медичних обстежень, діагностика порушень слуху проводиться відносно швидко і абсолютно безболісно. Лікар обстежує стан Вашого слухового проходу за допомогою отоскопа, а потім проведе слухові тести, щоб визначити індивідуальні характеристики Вашого слуху. 2019-04-11 15:45:16 https://medacustika.com.ua/uk/blog/slux-cheloveka/diagnostika-narushenij-slukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом