Хочу добре чути

Корисна інформація

“Хочу добре чути!” з такою фразою до нас звертається чи не кожен пацієнт. І за цими словами стоїть розуміння важливості слуху, при чому не просто здатності сприймати коливання повітря навколишнього середовища, а глибоке розуміння необхідності хорошого, якісного слуху.

Та як правило це розуміння приходить занадто пізно, в той час коли неспроможність почути певні звуки викликає дискомфорт, коли втрачається впевненність в собі і людина починає вважати себе частково неповноцінною.

В Україні немає чіткої системи профілактики слуху і не зрозуміло чи колись буде. Дітей не навчають елементарним правилам гігієни слуху, а якщо і навчають то це відбувається, або спонтанно, без якої небуть системності, або в недостатній мірі. Це пояснюється тим, що слух ми вважаємо чимось другорядним, не важливим і починаємо за нього боротися лише тоді коли в нас з ним серйозні проблеми. От і отримуємо потім цілу "армію" пацієнтів, які нам кажуть - "Я хочу добре чути".

cant hear

Вікові особливості

Розберемось в суті питання. Людське вухо - складний орган, який в процесі життєдіяльності повільно, але постійно втрачає свої функціональні властивості. Ось чому глухоту частіше приписують людям похилого віку, а ніж молодого. З роками в нас зменьшується діапазон звуків, які ми можемо чути. Цей процес незворотній, але на нього впливає багато факторів - це шумове середовище в якому перебуває людина, різкі звуки, травми, шкідливі звички, екологія і спадковість. Усі ці фактори так чи інакше вплинуть на погіршення слуху у вас та інших людей в майбутньому.

Як з цим боротися? Я Хочу добре чути в будь-якому віці!

З цим боротися, нажаль, неможливо. Так влаштована природа і людський організм, у всього є свої ресурси. Проте не забувайте, що ви можете відстрочити потенційну приглуховатість звернувши увагу на вище вказані фактори і зробивши певні висновки. Відмовтесь від шкідливих звичок, меньше часу проводьте в шумних місцях, слухайте музику не на повну гучність і цілком ймовірно, що і в старості ви будете на рівних спілкуватися з внуками. Не даремно є багато людей похилого віку, котрі ще досі можуть дати фору молоді, яка в свої 20+ посадила слух в нічних клубах.

 

Травми і наслідки хвороб.

Самий вірний спосіб частково, а в деяких випадках і повністю втратити слух це потрапити під вплив факторів із цих двох груп. Серйозна черепно-мозкова травма може призвести до важких наслідків, одним із яких є часкова втрата слуху.

Інфекційні захворювання такі наприклад як отит, можуть значно погіршити слух людини. Справа в тому, що бактерії, які спричиняють інфекцію в результаті своєї життєдіяльності руйнують тканини людського організму. І якщо інфекція протікає в якомусь із відділів вуха, існує небезпека його пошкодження. Зрозуміло що після такого наш орган слуху повноцінно працювати не буде.

“Хочу добре чути” в такому випадку обійдеться дорогою ціною, оскільки при серйозному пошкодженні клітин середнього і що гірше внутрішнього вуха, реабілітація може мати довготривалий характер, а в деяких випадках і взагалі буде не реальною, оскільки в вусі проходять незворотні процеси.

При серйозному порушенні слуху, пацієнту рекомендують слухопротезування - безболісний процес, який передбачає підбір і налаштування слухового апарата. Після слухопротезування проходить період звикання до пристрою, який закінчується тоді коли пацієнт вже повноцінно сприймає звуки, які надходять в слуховий канал через слуховий апарат.

Слуховий  апарат використовується, як для реабілітації так і для постійного підсилення звукових сигналів. Часті випадки коли пацієнти, які носили слуховий апарат, покращували свій слух. Але такий сценарій розвитку подій можливий лише за правильно підібраного, грамотно налаштованого якісного слухового апарата.

 

Спадковість, вродженні вади слуху.

Генетичний код людини формувався сотні тисяч років і зараз він є унікальним у кожної людини що живе на планеті. Здатність чути також передається завдяки цьому коду. Тому, якщо у вашій рідні були предки із схильністю до туговухості, можна сказати що із певним відсотком ймовірності це може повторитися і у вас, або у ваших дітей, або у дітей ваших дітей.

Як добре чути в такому випадку?

З генетикою не поспориш, єдиний варіант, якомога раніше зважитись на слухопротезування, щоб відділи мозку, які відповідають за слух, мали можливість розвиватися. В іншому випадку це загрожує глухотою на все життя, а як наслідок - німотою.

Як ви бачите причин погіршення і втрати слуху доволі багато. Одні з них абсолютно природні, інші - напроти, є результатом життєдіяльності людини. Та фразу - "хочу добре чути" ми будемо чути, зважаючи на тенденції, доволі часто.

Man with glasses mattjeacock

Кілька порад людям які хочуть добре чути.

Самоаналіз і самодіагностика.

Будь-яка людина сама здатна визначити, що з її організмом щось не так. Це і є першим кроком до дій. Якщо ви замітили що у вас погіршився слух, ви стали недочувати співрозмовника, підчас розмови почали отримувати інформацію не в повному обсязі і спотвореному стані, то вам потрібно пройти тести, які можна без зайвих затрат провести вдома. Одним із таких тестів може бути онлайн тест на перевірку слуху.

doc patient meet

Консультація у спеціаліста.

На цей крок люди зважуються, як правило не відразу, а вже тоді коли втрата слуху викликає серйозні незручності для життя потенційного пацієнта. Лікар після огляду пацієнта може призначити спеціальні тести аудиметрії або імпедансометрії, які допоможуть виявити відхилення у функціонуванні органа слуху. Та дуже часто вистачає звичайного огляду ЛОРа, щоб визначити проблему. Тому немає ніякого сенсу відкладати візит до лікаря на потім.

Слухопротезування.

Призначається пацієнту у разі серйозного погіршення функції органа слуху. Перед цим проводиться детальне вивчення патології, за допомогою різноманітних методик. Потрібно детально вивчити пацієнта, щоб підібрати той слуховий апарат, який підійде саме йому, а також потрібно його налаштувати під людину, яка буде його носити. Тому купуючи слухові апарати без вище згаданих заходів ви дуже ризикуєте погіршити і так поганий слух людини для якої він купується. Якщо ви хочете добре чути при серйозній втраті слуху ви повинні знати, як правильно підібрати слуховий апарат, або довірити це фахівцю, що буде значно кращим рішенням.

Сподіваємось, що ми змогли хоч частково дати поради і трішки корисної інформації для тих хто хоче добре чути. Якщо у Вас залишились запитання - задавайте їх нам.

Бережіть свій слух і здоров'я!

 

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Хочу добре чути /storage/posts/December2018/QWb2bULaB49DBtUVCBLM-main.jpg “Хочу добре чути!” з такою фразою до нас звертається чи не кожен пацієнт. І за цими словами стоїть розуміння важливості слуху, при чому не просто здатності сприймати коливання повітря навколишнього середовища, а глибоке розуміння необхідності хорошого, якісного слуху. 2019-04-11 15:44:35 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/xochu-xorosho-slyishat Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом