Топ 10 братів наших менших із супер слухом

Корисна інформація

Слух - це те чим ми користуємось кожного дня, прокидаючись вранці ми чуємо спів птахів (чи шум автівок), по дорозі на роботу ми слухаємо музику, на роботі ми спілкуємось із колегами. Слух допомагає нам уникнути багатьох небезпек та орієнтуватися в просторі.

Середній діапазон слуху для людини становить від 20 Гц до 20 кГц, що не так і мало. Проте є тварини чий слух в рази кращий за слух самої здорової людини.

Пропонуємо вашій увазі рейтинг топ 10 тварин, слух яких вважається найкращим серед усієї фауни. Розпочнемо з 10-го місця і поступово піднімемось до першої сходинки.

Голуб / 10 /

dove

Голуби можуть чути інфразвук, звуки, які значно нижчі, ніж ті які може почути людина. Середній голуб може чути звуки частотою в 0,5 Гц.Голуби можуть виявляти віддалені шторми, землетруси та навіть вулкани. Завдяки своєму слуху та навичкам навігації вони вважаються найкращими навігаторами у світі.

Щур / 9 /

rat

Щури чудово знаходять точне місце розташування звуку, через близьке розташування вушних раковин. Тварини, які можуть бути альбіносами, історично мають проблеми зі слухом, зокрема коти і люди. Однак щури, схоже, зберігають слух і не страждають від будь-якого типу втрати слуху, що може з'явитися в інших тварин. Слуховий діапазон щурів потрапляє в категорію ультразвуку, це звуки, які надто високі для сприйняття людиною.

Дельфін / 8 /

dolphin

Дельфіни мають винятковий слух, а також зір та досить цікаво використовують ехолокацію, щоб "чути", своє розташування і дрібну рибу. Дельфін випромінює звук (скрип), який відбивається від перешкод і повертається до нижньої щелепи дельфіна. Сприйняті звукові хвилі "малюють" в головному мозку дельфіна карту всіх навколишніх об'єктів, а також морського дна. Деталізація звукової карти вражає дозволяє дельфіну не тільки ефективно полювати, але й уникати будь-якої небезпеки.

Кінь / 7 /

horse

Ви коли-небудь бачили всіх коней у стаді, які лежали одночасно? Стадо коней завжди матиме принаймні одного "дозорного", який у випадку небезпеки попередить усіх. Слух у коней має важливе значення для захисту стада. Основні функції слуху коней - це виявити звук, визначити, звідки він надходить, щоб знати пора підіймати стадо чи ні. Коні також використовують свої вуха, щоб повідомляти свій настрій і можуть виражати почуття через міміку.

Кіт / 6 /

cat

Слух кота вражає не лише діапазоном від 45 до 64000 Гц, а і механікою. Людське вухо складається з трьох відділів і трьох найменших кісток тіла; вуха кота контролюються близько трьома десятками м'язів на одне вухо, що дозволяє їм обертати свої вуха на 180 градусів для повного периферійного покриття.

Пес / 5 /

dog

Коли ви приходите додому і бачите, як ваша собака виляє хвостом і безумовно рада бачити вас, ви думаєте, що це буде через те, що вона почула, як ви заходите через вхідні двері. Насправді, вуха собаки є надзвичайно чутливими й можуть чути частоти значно ширшого діапазону за людський (при чому часто реагують на ці частоти). Слух собаки настільки хороший, що вони, як правило, чують, що ви вдома, перш ніж ви відкрили двері.

Слон / 4 /

elephant

Слони використовують слух і, головне, вуха для вирішення багатьох завдань. Крім того, що він має блискучий слух із середнім діапазоном 16 - 12000 Гц, слон буде використовувати свої вуха, для збереження прохолоди. У жаркому кліматі, де вони живуть, велика площа поверхні та тонкість вух допомагають регулювати температуру тіла ссавців, зберігаючи її в більш прохолодному стані.

Сова / 3 /

owl

Будучи нічними птахами, сови покладаються як на їх гострий зір, так і на слух. У більшості видів у сов не симетрично розташовані вуха - одне розташоване трохи попереду, а друге вище, ніж перше. Різниця в розташуванні вух дозволяє їм точно визначити, звідки надходить звук, і допомогти їм у захопленні своєї здобичі, яка зазвичай дрібна. Такий слух допомагає сові під час полювання в темряві.

Кажан / 2 /

bat

Відома риса кажана - це їх винятковий слух. Кажани мають поганий зір, навіть здебільшого сліпі, тому вони покладаються на слух. Кажани використовують ехолокацію для пересування в умовах навіть абсолютної темряви. Звукові коливання, які вони випромінюють через скрип, відбиваються від будь-яких сусідніх поверхонь назад до кажана, дозволяючи йому дізнатися, де знаходиться поверхня та інші об'єкти.

Моль / 1 /

moth

Як не дивно та останнім часом саме метелики були удостоєні переможного першого місця в рейтингу самих чуючих тварин. Еволюція слуху у молі може бути пов'язана з необхідністю уникнути загрози головного хижака - кажана. Моль має здатність чути більш високі частоти, ніж кажани, що дозволяє їм втекти попередивши напад хижака.

Крім учасників топ 10, багато інших тварин також мають хороший слух, та людський слух в певній мірі також є унікальним і його потрібно берегти, особливо в сучасному технологічному світі. Тому не варто відкладати на потім давно запланований візит до ЛОРа.

Будьте здорові! І відтепер фраза "Глухий, як моль." приймає окраси компліменту ).

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Топ 10 братів наших менших із супер слухом /storage/posts/December2018/E3izlhAxsBDzGD8JsZg3-main.jpg Слух - це те чим ми користуємось кожного дня, прокидаючись вранці ми чуємо спів птахів (чи шум автівок), по дорозі на роботу ми слухаємо музику, на роботі ми спілкуємось із колегами. Слух допомагає нам уникнути багатьох небезпек та орієнтуватися в просторі. 2019-04-11 15:59:39 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/top-10-bratev-nashix-menshix-iz-super-sluxom Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом