Шум у вухах

Корисна інформація

Шум у вухах виникає тоді, коли порушується приплив крові до слухового нерву внаслідок тривалого спазму судин, що може бути при гіпертонічній хворобі, шийному остеохондрозі, цукровому діабеті. При переході запалення з порожнини середнього вуха (середній отит) у внутрішнє вухо також може з'являтися шум.

строение уха

Які методи діагностики?

З огляду на те, що шум є тільки симптомом розвитку захворювання, необхідно провести ряд діагностичних процедур, які дозволять визначити причину шуму.

З діагностичних процедур слід підкреслити аудіометричне обстеження, КТ і МРТ головного мозку, УЗД судин голови та шиї, загальноклінічні аналізи крові та сечі.

У кого лікуватися, яке лікування, яка профілактика?

Якщо причина шуму - в захворюванні вух, лікування необхідно проводити у ЛОР-лікаря. Якщо шум - тривало наростаючий і не пов'язаний з ЛОР-патологією, то лікування необхідно проводити у невропатолога.

Основним у лікуванні є нормалізація кровообігу у внутрішньому вусі і стабільна доставка крові до слухового нерву. Необхідно зняти спазм судин, поліпшити кровообіг, наситити клітини киснем. При остеохондрозі додається масаж комірцевої зони. При вірусній причині шуму призначаються противірусні препарати, препарати, що знімають набряк, дезінтоксикаційні препарати. Лікування в будь-якому випадку повинно бути направлено на причину шуму.

Для профілактики важливо стежити за кров'яним тиском, періодично здавати кров на цукор, при болях в шиї проконсультуватися з невропатологом, уникати тривалих гучних звуків, травм, які можуть спровокувати ураження слухового нерва.
Чим раніше пацієнт проконсультується з лікарем, тим швидше почнеться лікування, що дозволить домогтися максимально позитивних результатів.

Слуховий апарат? Вихід!

Клінічні дослідження показують, що слухові апарати - це не тільки спосіб вирішення проблеми при порушенні слуху, а ще й допомагають пацієнтам з проблемою вушного шуму, тому що вони відволікають увагу від шуму у вухах і забезпечують кращу розбірливість мови.

Чому так відбувається?

Посилення оточуючих звуків за допомогою слухового апарату забезпечує активацію слуховий частини нервової системи, що зменшує сприйняття шуму у вухах. При постійному впливі посилених оточуючих звуків слухова частина нервової системи перебудовується, що сприятливо діє на функцію нервової активності, відновлюючи її і послаблюючи гіперсприйнятливість до слухових відчуттів.

Найкраще в цьому випадку допомагає бінауральне слухопротезування і використання широкосмугових слухових апаратів з контрольованими і керованими системами шумозаглушення. Варто пам'ятати, що слуховий апарат повинен бути підібраний індивідуально кожному пацієнту і повинен відповідати його потребам.
Пам'ятайте, що в особливо серйозних випадках шум у вухах може завдати шкоди вашому слуху, проблем зі сном і працездатністю! Не варто недооцінювати цю проблему, тому використання слухового апарату має стати необхідним елементом в лікуванні шуму, навіть якщо це буде лише частиною терапії.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Шум у вухах /storage/posts/December2018/3ZDSe9bYCRN0YFVcpTBu-main.jpg Шум у вухах виникає тоді, коли порушується приплив крові до слухового нерву внаслідок тривалого спазму судин, що може бути при гіпертонічній хворобі, шийному остеохондрозі, цукровому діабеті. При переході запалення з порожнини середнього вуха (середній отит) у внутрішнє вухо також може з'являтися шум. 2018-12-16 19:39:55 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/shum-v-ushax Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом