Втрата слуху та діабет

Корисна інформація

Дослідження, спрямовані на виявлення зв'язку між діабетом та втратою слуху показали, що ризик втрати слуху у людей хворих на діабет майже в два рази більший

Втрата слуху та діабет. Як вони пов’язані?

У світі від втрати слуху страждає 590 мільйонів людей. Дослідження, спрямовані на виявлення зв’язку між діабетом та втратою слуху показали, що ризик втрати слуху у людей хворих на діабет удвічі більший.

Хоча втрата слуху становить приблизно 20% серед тих, хто не страждає на діабет. Дані для хворих явно перевищують 40% для двох типів діабету.

Як цукровий діабет впливає на слух?

Якщо раптом людина хвора на діабет проявляє особливу чутливість до шуму, то лікарі та родичі повинні звернути на це увагу, оскільки цукрова хвороба збирає воду в організмі. Спіральна структура у внутрішньому вусі, що називається равликом, перетворює вхідні звукові хвилі на нервові імпульси і тому вона є дуже важливою для нашого з вами слуху. При наявності цукрового діабету ця частина вуха пошкоджується, що призводить до часткової втрати слуху, високої чутливості до шуму та більш повільного відновлення слуху від акустичних травм.

Рання діагностика проблем зі слухом

Раніше, зв'язок між діабетом та втратою слуху не був доведений. Для уникнення супутніх захворювань та функціональних порушень, рання діагностика дуже важлива. У разі діабету відсутність лікування спричиняє нестабільний рівень глюкози в крові, а втрата слуху може призвести до серйозних порушень в роботі центральної нервової системи та подальшої соціальної ізоляції.

Тому лікар повинен пояснити пацієнту, в якого діагностоване одне із двох захворювань співвідношення між діабетом та втратою слуху. Людям котрі страждають на діабет, лікарі радять проходити професійний медогляд слуху один раз на рік, а тим хто страждає на проблеми зі слухом, ретельно слідкувати за рівнем глюкози в крові.

Якщо так сталося, що ви хворієте на діабет, то при виборі слухового апарату, ми радимо звернути увагу на два аспекти:

  1. діабетики із порушеннями слуху мають високу чутливість до шуму, особливо на високих частотах, тому тут ніяк не обійтись без точних налаштувань слухового апарату. Лікар може запропонувати цифрові слухові апарати, які краще “фільтрують” шуми.
  2. люди з діабетом часто піддаються шкірним інфекціям, тому краще використовувати слухові апарати із вушними вкладишами зі гіпоалергенних матеріалів.

Більше інформації вам надасть лікар, який вас лікує.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Втрата слуху та діабет /storage/posts/December2018/ee8JL27HTK77UNKloom2-main.jpg Дослідження, спрямовані на виявлення зв'язку між діабетом та втратою слуху показали, що ризик втрати слуху у людей хворих на діабет майже в два рази більший 2019-04-11 15:57:39 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/poterya-sluxa-i-diabet Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом