Мій голос здається мені дивним

Корисна інформація

Коли Ви вперше використовуєте слухові апарати, Ваш власний голос може здатися Вам дивним. Голос може здаватися глухим або складається враження ніби Ви говорите «в бочці».

Це явище називається ефектом оклюзії. Спотворення власного голосу може настільки дратувати деяких людей зі зниженим слухом, що вони перестають користуватися слуховими апаратами, незважаючи на те, що в більшості випадків кілька простих маніпуляцій допоможуть вирішити цю проблему.

Слуховий прохід заблокований

Проблема появи «ефекту оклюзії» трапляється тоді, коли вушний вкладиш повністю закупорює слуховий прохід, і вібрація, що виникає в результаті Вашого голосу, передається у вухо. Різке збільшення статичного тиску в частині слухового проходу між вушною вкладкою і барабанної перетинкою суб'єктивно відчувається, як посилення гучності свого власного голосу. Так в області низьких частот голос може бути посилений на 20 дБ.

У більшості випадків, проблему вирішує вентиляційний отвір, який висвердлюється в індивідуальному вушному вкладиші. Причому, чим більше відчуття «ефекту оклюзії», тим більшого діаметру вентиляційного отвору потребує вкладиш. Вентиляційний отвір дає можливість звуковим коливанням від вашого власного голосу «покинути» слуховий прохід. Так, більший діаметр отвору забезпечує більш нормальне і природне звучання власного голосу, так як сприяє більшому ослабленню низьких частот, а саме до 25 дБ на 500 Гц.

Набагато гірша ситуація із внутрішньовушними слуховими апаратами, які мають обмежені конструктивні можливості для виконання необхідного отвору. Вентиляційні отвори в таких апаратах бувають часто занадто маленькими, щоб зменшити або взагалі позбавити від «ефекту оклюзії».

Таким чином, щоб повністю ліквідувати проблему спотвореного власного голосу необхідно створити якомога більші можливості для «відкритого» вуха.

Можливості регулювання слухових апаратів

«Ефект оклюзії» може бути виявлений під час налаштування слухового апарату. Якщо звук власного голосу буде турбувати користувача слухового апарату, то в більшості випадків фахівець із слухових апаратів в змозі вирішити проблему.

Можливість для регулювання слухового апарату необхідна для його задовільної роботи та забезпечення виконання Ваших побажань до Ваших звукових відчуттів.

Для того, щоб звикання до слухового апарату протікало якомога легше і природніше, часто потрібні додаткові коригувальні налаштувальні сеанси, на яких фахівець регулює слуховий апарат, наприклад, зменшуючи посилення вибірково на 500 Гц до повного зникнення ефекту власного голосу.

Сьогодні з'явилися нові технології для повного та природного вирішення даної проблеми - так зване «відкрите протезування» високотехнологічними слуховими апаратами з надзвичайно маленькими вушними вкладишами, що не обтурують слуховий прохід, а вільно розташовуються в ньому, даючи можливість надмірно посиленим низькочастотним звуковим сигналам «покинути» слуховий прохід природним шляхом.

Однак цей тип слухового апарату підходить лише для компенсації незначної або помірної втрати слуху.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Мій голос здається мені дивним /storage/posts/December2018/BcCYBA5Ps6blmSW1bYWJ-main.jpg Коли Ви вперше використовуєте слухові апарати, Ваш власний голос може здатися Вам дивним. Голос може здаватися глухим або складається враження ніби Ви говорите «в бочці». 2019-04-11 15:42:07 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/moj-golos-kazhetsya-mne-strannym Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом