Міфи та факти

Корисна інформація

Погіршений слух сьогодні - на жаль, не рідкість. Причин тому маса - постійно зростаючий шум навколо нас, погіршення екології, і, не в останню чергу, наше безтурботне ставлення до власного здоров'я.

Причому проблема ця стрімко "молодіє". Наприклад, недавнє дослідження, проведене серед американської молоді у віці до 18 років, показало, що у 8% з них поріг слуху істотно нижче норми. Сьогодні, як ніколи раніше, цю проблему можна ефективно вирішити. Сучасний слуховий апарат - це крихітне диво мікроелектроніки - може поліпшити слух і повернути людині світ звуків та радість спілкування. На жаль, досі зі слухом і слуховими апаратами пов'язано безліч міфів і забобонів.

Зниження слуху зустрічається рідко. Ще рідше - випадки, коли слухові апарати необхідні.

Факти: Сьогодні кожна десята людина в світі страждає від порушення слуху, яке можна виправити за допомогою слухового апарату.

Зниження слуху - ознака старості.

Факти: Порушення слуху стрімко <молодіє>. Недавнє дослідження стану слуху американської молоді до 18 років показало, що у 8% з них поріг слуху значно нижче норми.

Якби у мене було зниження слуху, то я, звичайно, знав би про це.

Факти: Слух зазвичай погіршується поступово (звичайно, мова не йде про раптову втрату слуху) і часто непомітно для самої людини. Компенсаційні можливості організму, особливо в молодості, дуже великі: відчуваючи труднощі в спілкуванні, люди несвідомо вдаються до хитрощів, щоб зрозуміти сказане - домислюють, додумують, постійно вирішуючи своєрідний "пазл". Як правило, першими проблему помічають родичі, які страждають від постійних непорозумінь і занадто голосно включеного телевізора.

Перевірка слуху - довгий, клопіткий і дорогий процес.

Факти: Слух можна перевірити у ЛОР-лікаря, сурдолога, аудіолога або у фахівця по слухопротезуванню. Основне дослідження слуху - тональна аудіометрія - нескладна і безболісна процедура, в ході якої ви розпізнаєте звукові сигнали різної частоти і гучності. Результат обстеження - тональна аудіограмма - індивідуальна характеристика вашого слуху. На підставі визначених з її допомогою даних потім підбирається і слуховий апарат.

Слуховий апарат - крайній захід, краще спробувати виправити слух за допомогою ліків або операції.

Факти: У переважній більшості випадків (до 90%) зниження слуху викликано незворотнім ураженням внутрішнього вуха - це так звана сенсоневральна туговухість. У цьому випадку ні ліки, ні операція допомогти не можуть, тому вихід один - якісне слухопротезування.

Слухові апарати посилюють всі звуки однаково, а допомогти краще розбирати мову не можуть.

Факти: Цифрові слухові апарати останніх поколінь <вміють> відрізняти мову від навколишніх шумів, виділяти і посилювати її, пригнічуючи при цьому неінформативні фонові звуки. Це значно полегшує розуміння мовлення, особливо в складних звукових ситуаціях (наприклад, в багатолюдних, галасливих, гучних приміщеннях).

Носіння слухового апарату може призвести до подальшого погіршення слуху.

Факти: Правильно підібраний і налаштований слуховий апарат не може зіпсувати слух. Навпаки, якщо Ви постійно (а не 1-2 години на день і від випадку до випадку) користуєтеся ним, то Ваш орган слуху, а з ним і мозок отримують достатню кількість звукових подразнень, тобто постійно "працюють", обробляючи інформацію, що надходить, зберігаючи і тренуючи свої функції.

Слухові апарати занадто кидаються в очі. Оточуючі, помітивши мій слуховий апарат, будуть вважати мене неповноцінним.

Факти: Ніколи ще слухові апарати не були настільки мініатюрні, як зараз. Вони непомітно ховаються за вухом (завушні моделі) або прямо у вусі (внутрішньовушні). Забобони, пов'язані зі слуховими апаратами, поступово відходять у минуле. Багато знаменитостей не приховують, що користуються слуховим апаратом - цим крихітним дивом сучасної мікроелектроніки. Слуховий апарат стає таким же необхідним і звичайним аксесуаром, як, наприклад, окуляри. Пам'ятайте що втрата слуху набагато більш помітна ніж носіння слухового апарату!

Надівши слуховий апарат, я відразу буду чути, як раніше.

Факти: Звикання до слухового апарату та адаптація до нього можуть тривати досить довго - від 2 до 12 місяців і вимагають деякого зусилля. Можливо, буде потрібно виконати кілька візитів до фахівця по слухопротезуванню для додаткового налаштування апарату відповідно до ваших індивідуальних особливостей і потреб. Причому, чим менше часу пройшло з моменту втрати слуху до протезування, тобто чим менше часу слух і мозок людини перебували в бездіяльності, тим швидшими і кращими будуть результати корекції.

Хороший слуховий апарат занадто дорого коштує.

Факти: Завдяки розвитку технологій останнім часом на ринку з'явилися цифрові апарати, цілком доступні людям з середнім достатком.

У кожному разі, правильно підібраний і індивідуально налаштований слуховий апарат - краще вкладення в підвищення якості власного життя і збереженні свого фізичного і психічного здоров'я.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Міфи та факти /storage/posts/December2018/jXX0BzY7964XBCtZXuJn-main.jpg Погіршений слух сьогодні - на жаль, не рідкість. Причин тому маса - постійно зростаючий шум навколо нас, погіршення екології, і, не в останню чергу, наше безтурботне ставлення до власного здоров'я. 2018-12-16 09:42:41 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/mify-i-fakty Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом