Міфи та факти

Корисна інформація

Погіршений слух сьогодні - на жаль, не рідкість. Причин тому маса - постійно зростаючий шум навколо нас, погіршення екології, і, не в останню чергу, наше безтурботне ставлення до власного здоров'я.

Причому проблема ця стрімко "молодіє". Наприклад, недавнє дослідження, проведене серед американської молоді у віці до 18 років, показало, що у 8% з них поріг слуху істотно нижче норми. Сьогодні, як ніколи раніше, цю проблему можна ефективно вирішити. Сучасний слуховий апарат - це крихітне диво мікроелектроніки - може поліпшити слух і повернути людині світ звуків та радість спілкування. На жаль, досі зі слухом і слуховими апаратами пов'язано безліч міфів і забобонів.

Зниження слуху зустрічається рідко. Ще рідше - випадки, коли слухові апарати необхідні.

Факти: Сьогодні кожна десята людина в світі страждає від порушення слуху, яке можна виправити за допомогою слухового апарату.

Зниження слуху - ознака старості.

Факти: Порушення слуху стрімко <молодіє>. Недавнє дослідження стану слуху американської молоді до 18 років показало, що у 8% з них поріг слуху значно нижче норми.

Якби у мене було зниження слуху, то я, звичайно, знав би про це.

Факти: Слух зазвичай погіршується поступово (звичайно, мова не йде про раптову втрату слуху) і часто непомітно для самої людини. Компенсаційні можливості організму, особливо в молодості, дуже великі: відчуваючи труднощі в спілкуванні, люди несвідомо вдаються до хитрощів, щоб зрозуміти сказане - домислюють, додумують, постійно вирішуючи своєрідний "пазл". Як правило, першими проблему помічають родичі, які страждають від постійних непорозумінь і занадто голосно включеного телевізора.

Перевірка слуху - довгий, клопіткий і дорогий процес.

Факти: Слух можна перевірити у ЛОР-лікаря, сурдолога, аудіолога або у фахівця по слухопротезуванню. Основне дослідження слуху - тональна аудіометрія - нескладна і безболісна процедура, в ході якої ви розпізнаєте звукові сигнали різної частоти і гучності. Результат обстеження - тональна аудіограмма - індивідуальна характеристика вашого слуху. На підставі визначених з її допомогою даних потім підбирається і слуховий апарат.

Слуховий апарат - крайній захід, краще спробувати виправити слух за допомогою ліків або операції.

Факти: У переважній більшості випадків (до 90%) зниження слуху викликано незворотнім ураженням внутрішнього вуха - це так звана сенсоневральна туговухість. У цьому випадку ні ліки, ні операція допомогти не можуть, тому вихід один - якісне слухопротезування.

Слухові апарати посилюють всі звуки однаково, а допомогти краще розбирати мову не можуть.

Факти: Цифрові слухові апарати останніх поколінь <вміють> відрізняти мову від навколишніх шумів, виділяти і посилювати її, пригнічуючи при цьому неінформативні фонові звуки. Це значно полегшує розуміння мовлення, особливо в складних звукових ситуаціях (наприклад, в багатолюдних, галасливих, гучних приміщеннях).

Носіння слухового апарату може призвести до подальшого погіршення слуху.

Факти: Правильно підібраний і налаштований слуховий апарат не може зіпсувати слух. Навпаки, якщо Ви постійно (а не 1-2 години на день і від випадку до випадку) користуєтеся ним, то Ваш орган слуху, а з ним і мозок отримують достатню кількість звукових подразнень, тобто постійно "працюють", обробляючи інформацію, що надходить, зберігаючи і тренуючи свої функції.

Слухові апарати занадто кидаються в очі. Оточуючі, помітивши мій слуховий апарат, будуть вважати мене неповноцінним.

Факти: Ніколи ще слухові апарати не були настільки мініатюрні, як зараз. Вони непомітно ховаються за вухом (завушні моделі) або прямо у вусі (внутрішньовушні). Забобони, пов'язані зі слуховими апаратами, поступово відходять у минуле. Багато знаменитостей не приховують, що користуються слуховим апаратом - цим крихітним дивом сучасної мікроелектроніки. Слуховий апарат стає таким же необхідним і звичайним аксесуаром, як, наприклад, окуляри. Пам'ятайте що втрата слуху набагато більш помітна ніж носіння слухового апарату!

Надівши слуховий апарат, я відразу буду чути, як раніше.

Факти: Звикання до слухового апарату та адаптація до нього можуть тривати досить довго - від 2 до 12 місяців і вимагають деякого зусилля. Можливо, буде потрібно виконати кілька візитів до фахівця по слухопротезуванню для додаткового налаштування апарату відповідно до ваших індивідуальних особливостей і потреб. Причому, чим менше часу пройшло з моменту втрати слуху до протезування, тобто чим менше часу слух і мозок людини перебували в бездіяльності, тим швидшими і кращими будуть результати корекції.

Хороший слуховий апарат занадто дорого коштує.

Факти: Завдяки розвитку технологій останнім часом на ринку з'явилися цифрові апарати, цілком доступні людям з середнім достатком.

У кожному разі, правильно підібраний і індивідуально налаштований слуховий апарат - краще вкладення в підвищення якості власного життя і збереженні свого фізичного і психічного здоров'я.

Замовити дзвінок

Залиште Ваш номер телефону і чекайте дзвінка *

* Дзвінки здійснюються в робочий час. Заявки залишені не в робочий час будуть опрацьовані на наступний день

Підписатися на новини

Залиште адресу електронної скриньки і будьте в курсі новин зі світу слуху та аудіології!