Як обрати слуховий апарат

Корисна інформація

Сучасна медицина може повернути слух практично будь-якій людині, яка втратила слух. Головна проблема, з якою стикається людина - це як правильно вибрати слуховий апарат.

Як можна визначити, заслуговує довіри той слухопротезист, до якого Ви звертаєтеся? Ліцензія на торгівлю медичною технікою - це мінімальна гарантія якості, так як клініка, що має ліцензію, дорожить нею і працює, не порушуючи технологій. В ідеалі, звичайно, якщо клініка, до якої Ви звернулися, це офіційний дистриб'ютор добре відомого виробника слухових апаратів. У цьому випадку можливість непрофесійної настройки і підбору мінімальна.

Звертайте увагу на те, що матеріали, використовувані для виготовлення вушних вкладишів, сертифіковані, а в кабінеті є вся необхідна апаратура для настройки і тестування слухових апаратів. До обладнання повинна додаватися інструкція і гарантія.

Краще звертатися в ті центри слуху де працюють лор-лікарі і лікарі-аудіологи, які пропонують рішення проблем слуху за допомогою слухових систем від мінімум 2-3, а то і більшої кількості брендів. У монобрендових компаніях ніколи не можна вирішити весь спектр проблем слуху, для всіх пацієнтів, навіть якщо це один з провідних виробників, так як не можна задовольнити смаки всіх автомобілістів за допомогою автомобілів однієї марки.

Як обрати слуховий апарат, який підійде саме мені?

Відповідь на це питання Вам зможе дати лише фахівець, оскільки підбір апарату залежить від захворювання. Якщо є наявність туговухості на обидва вуха, то рекомендується користуватися одночасно двома апаратами. Тим самим Ви зможете сприймати об'ємний звук, покращите слух і зможете визначати джерело звукового сигналу. Професіонал допоможе підібрати такий апарат, який буде відповідати всім Вашим потребам і побажанням.

Ціна слухового апарату може бути різною, починаючи від декількох тисяч гривень і закінчуючи тисячами доларів. Але, Ви повинні розуміти, що дорожчий - це не означає кращий. Він просто може Вам не підійти. Слуховий апарат - це не ліки, це засіб, при щоденному використанні якого Ви зможете краще чути і визначати місце розташування джерел звуків. Тому головним критерієм вибору повинні бути зручність і простота у використанні, а вже тільки потім вартість і популярність марки.

Якими бувають слухові апарати?

Слухові апарати бувають двох різновидів: аналогові та цифрові.

В аналогових дуже простий принцип: телефон, мікрофон і електронний підсилювач. Звук спочатку передається на мікрофон, після чого він перетворюється в підсилювачі, а вже потім телефон передає в вуха пацієнта посилений звук. Саме таким чином і працює аналоговий слуховий апарат. Головна перевага в тому, що він має достатньо просту конструкцію і менш схильний до поломок. Якість звучання значно поступається цифровому. Ще один недолік цих підсилювачів слуху - це їх розміри.

У сучасному світі цифрових технологій навіть діти знають, що цифрова обробка сигналу забезпечує краще звучання, кращу якість подачі звуку і більшу точність. В апаратах з цифровою обробкою всі звуки, які входять, трансформуються в певну послідовність цифрового коду, потім надходять для обробки в процесор. Процесор - «мозок» цього апарату - маленька мікросхема-чіп, який володіє великою швидкодією. Це робить можливим обробляти звук за тисячні частки секунди. Подібна «затримка» займає менше часу, який потрібен вуху для аналізу і сприйняття сигналу. Уже після обробки в процесорі цифровий код з новою структурою, трансформується назад в звуковий сигнал. З цього випливає, що слуховий апарат фактично заново створює звуки. Можливості та функції цифрових слухових апаратів значно ширші і повністю задовольняють потреби пацієнтів з порушенням слуху, навіть у випадках з великою і складною його втратою.

Передові моделі цифрових апаратів здатні відрізняти мову від інших сторонніх шумів, що дуже зручно в тих випадках, коли грає гучна музика або навколо дуже шумно. Також вони вміють виділяти голос саме Вашого співрозмовника, що також зручно, якщо Ви перебуваєте в приміщенні, де велика кількість людей. Вони передають більшу кількість звуків, наприклад, спів птахів. Також апарати мають приємне звучання, і відсутні сторонні шуми, супроводжуючі зворотний акустичний зв'язок, і, звичайно ж, Ви можете користуватися мобільним телефоном, комп'ютером та іншими технічними дарами цивілізації, не переживаючи про перешкоди або спотворення.

Модельний ряд слухових апаратів.

Слухові апарати діляться на три категорії: завушні, внутрішньовушні і внутрішньоканальні.

Завушні апарати розташовуються за вухом, і основний елемент з електронним підсилювачем звуку розташовується там же. Вкладиш вставляється в слуховий зовнішній канал.

Внутрішньовушні складаються тільки з корпусу з начинкою з електроніки. В них присутня індукційна котушка, яка дозволяє використовувати звукопідсилюючу техніку.

Внутрішньоканальні поміщаються у вушний канал, вони самі прості та зручні, але існує ряд недоліків. Процес встановлення та діставання не дуже зручний. Через мініатюрний розмір відсутня і додаткова електроніка, тому потужність і підсилення невеликі.

Як звикнути до слухового апарату і доглядати за ним?

Щоб звикнути, звичайно, потрібен час. Але процес звикання можна значно полегшити, якщо Ви познайомитеся з характеристиками і уважно подивитеся в інструкції по експлуатації. Дізнайтеся у свого фахівця або у продавця, як можна протестувати апарат в різних умовах експлуатації. Якщо у вас аналоговий апарат, то на початковому етапі Вам потрібно буде звикнути до того, що власний голос буде звучати голосно. Може з'явитися свист, це перша ознака низької якості, забруднення, поганої підгонки. Перешкоди також є причиною неправильної настройки апарату. На початковому етапі дуже важливо правильно налаштувати апарат.

Термін «життя» апарату продовжать дбайливе ставлення і регулярне технічне обслуговування. Постійно очищайте слуховий апарат від вушної сірки та інших забруднень. Вимикайте апарат, якщо ви його не використовуєте. Не розташовуйте його поруч з водою, уникайте потрапляння прямих сонячних променів.

>Тут ви можете дізнатися більше про те, як доглядати за слуховим апаратом .

Оскільки підбір і налаштування слухових апаратів є серйозною справою і неправильно підібраний або погано налаштований апарат може не тільки не поліпшити ваш слух, а й істотно погіршити його, ми радимо звертатися виключно до фахівців по слухопротезуванню.

Ми можемо допомогти вам підібрати і купити слуховий апарат , який підійде саме вам і вирішить вашу проблему слуху.

Наша компанія є дистриб'ютором самих провідних світових виробників слухових апаратів , тому саме у нас ви можете знайти рішення відповідного цінового діапазону, технічних характеристик і дизайну.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Як обрати слуховий апарат /storage/posts/December2018/eNrXaQoL9xljaeBBmSYE-main.jpg Сучасна медицина може повернути слух практично будь-якій людині, яка втратила слух. Головна проблема, з якою стикається людина - це як правильно вибрати слуховий апарат. 2019-04-11 15:44:02 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/kak-vybrat-slukhovoj-apparat Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом