Правильний слуховий апарат може мати надзвичайно позитивний вплив на якість життя користувача. Для багатьох ці персональні пристрої вже є незамінними — але за підтримки відповідної програми слухового апарату, переваги, які вони пропонують, можуть бути ще більшими.
Хоча існує багато видів слухових апаратів, які можуть підключатися до iPhone, але відверто кажучи, не всі користувачі смартфонів є прихильниками Apple. Тому якщо ви — користувач Android, не варто переживати, для кожного додатку, який працює зі слуховими апаратами є версія як для iPhone так і для Android смартфонів.
Такі програми допоможуть провести елементарні тести слуху, підключати слуховий апарат до свого телевізора, отримувати віддалену допомогу від аудіолога тощо.
Компанія Apple була «піонером» в симбіозі слухових апаратів і мобільних пристроїв. Випуск більш енергоефективної версії Bluetooth у 2013 році дозволив використовувати цю технологію безпровідної передачі даних для під’єднання слухових апаратів і не переживати, що ваш апарат не «доживе» до вечора.
На жаль, в той час для користувачів Android не було жодної «Made for Android» або інакше названої аналогічної технології. Однак це не означає, що розробка додатку для слухових апаратів на Android є складнішим.
Виробники слухових апаратів знають, що смартфони Android являють собою значну частку ринку смартфонів, тому досить часто можна знайти слухові апарати з відповідною програмою слухового апарату для Android.
Android додатки для слухових апаратів дозволяють транслювати музику зі смартфона та виконувати голосові дзвінки, а деякі пропонують додаткові функції, такі як підключення до телевізора.
Шукаючи слуховий апарат для налаштування під Android смартфон, ви зіткнетеся з одним недоліком: найчастіше в більшості випадків використовується проміжний пристрій — стример, це ConnectClip для Oticon Opn або Phone Clip + для ReSound. За них додатково потрібно заплатити.
Проте еквівалент фірмової технології iPhone (нарешті!) Починає включатися в телефони Android. Це дозволить зв’язувати Android смартфони безпосередньо зі слуховими апаратами, зберігаючи весь функціонал із мінімальним енергоспоживанням.
Поки що Phonak Oudeo Marvel використовує класичну технологію Bluetooth, а не Bluetooth Low Energy для підключення до будь-якого телефону; Android, iPhone чи іншого.
iPhone додатки для слухових апаратів можуть похвастатись прямим підключенням, однак додатки для слухових апаратів на Android також можуть покращити якість життя користувача. Багато цих додатків підключаються до Bluetooth-слухових апаратів, а інші комунікують зі слуховим апаратом за допомогою високочастотних звуків або тонів.
Що стосується додатків для слухових апаратів на Android, то цей, мабуть, один з найулюбленіших завдяки тому, що він працює без посередника.
Програма Phonak Remote розроблена спеціально для Audeo Marvel і Audeo B-Direct. Для всіх інших слухових апаратів Phonak є програма Phonak Remote Control, яка має подібні функції, але вимагає посередника (наприклад, ComPilot II або ComPilot Air II) для передачі звуку з Android смартфона.
Додаток має чудовий демо-режим, який допомагає вам розпочати роботу з функціями, серед яких:
Додаток Starkey TruLink — оновлення додатку віддаленого доступу T2, який мав дуже прості функції керування гучністю та пам’яттю, а для зв’язку використовував тони, а не Bluetooth.
Це оновлення включає широкий діапазон корисних інструментів, включаючи новий TruLink Remote, який дозволяє користувачам контролювати пам’ять і гучність, вимкнути слухові апарати, а також вмикати та вимикати інші спеціальні функції. На жаль, на відміну від iPhone-додатка, він не може підключатись напряму до слухового апарату. Особливості:
Starkey TruLink сумісний з багатьма версіями Samsung Galaxy, Google Pixel та HTC One. Варто відзначити, що Starkey TruLink сумісний не з усіма смартфонами Android, тому обов’язково перевірте чи підтримує його ваш пристрій, перш ніж приймати рішення.
Програма ReSound Smart 3D призначена для LiNX Quattro, LiNX 3D та ENZO 3D слухових апаратів, але старі лінійки, такі як LiNX та UpSmart, підтримуються програмою ReSound Smart.
Програма ReSound Smart 3D сумісна з багатьма телефонами, включаючи Samsung (від S4 і новіші), LG (G3, G5, V20), Huawei (Mate 8 і P9) і Sony Xperia Z3. Насправді, він може працювати на будь-якому телефоні, версія ОС Android якого 5.O (Lollipop) або пізніша. Функції програми ідентичні iPhone додатку, зокрема:
Пряме підключення між телефоном та слуховим апаратом відсутнє, потрібно використовувати ReSound Phone Clip +. В такому випадку ви також можете скористатися додатковими функціями, такими як одночасне підключення двох пристроїв.
Програма Signia touchControl особливо популярна завдяки простоті та зручному дизайну. Вона генерує високочастотні сигнали, які дозволяють керувати слуховими апаратами Сіменс без посередника. Особливості:
Повна функціональність програми може бути досягнута тоді, коли слуховий апарат налаштований аудіологом, який краще розуміє, як працюють слухові апарати. Тоді користувач може налаштувати різні параметри в межах заданого діапазону, який як і раніше забезпечує максимальну користь для користувача.
Програма TouchControl сумісна з будь-яким пристроєм Android з ОС Android 4.0 або новішої версії.
Цей пристрій для слухових апаратів на Android працює зі слуховими апаратами Oticon Opn на основі технології TwinLink. Це єдиний додаток для слухових апаратів, який дозволяє скористатися перевагами IFTTT, поєднуючи смарт-пристрої зі слуховим апаратом, інтегруючи слуховий апарат з великою кількістю вбудованих побутових приладів, систем освітлення тощо.
Додаток сумісний з більшістю основних телефонів на базі Android, включаючи Samsung Galaxy, Sony Xperia і Google Pixel. Деякі його основні функції включають в себе:
Якщо ви користуєтеся телефоном або планшетом, з ОС Android 8, останні оновлення додатка дозволяють керувати слуховим апаратом із лотка для сповіщень. Тим не менш, попри чудові функції, програма не виконує перемикання програм на основі геолокації.
Існує безліч додатків, які працюють незалежно від слухового апарату. Такі додатки не виконують роль замінника слухових апаратів, а забезпечують додаткову послугу, працюючи над покращенням досвіду роботи користувачів із повсякденними звуками.
Ці додатки слугують для моніторингу рівня звуку, впливу яких користувач піддається, попереджаючи вас, коли ваш слух піддається ризику. Такі додатки чудово підходять для тих, хто усвідомлює захист свого слуху або часто опиняється в оточенні з високим рівнем фонового шуму.
Приклади, доступні для Android, включають TooLoud, Noise Control Pro, NIOSH Sound Level Meter та Noise Sensor.
Деякі додатки для слухових апаратів, описані вище, мають функцію керування шумом у вухах, що допомагає збалансувати симптоми усунення від тінітусу. Окрім цього, програми, такі як ReSound Relief та Phonak Tinnitus Balance, безпосередньо призначені для цієї мети. Розслабляючі мелодії, звуки для сну, рекомендовані для тих, хто має тінітус. Додатки поставляється з більш ніж 100 звуками та налаштуваннями для вибору та змішування.
Такі додатки перетворюють мову, щоб дати можливість краще розуміти розмови. Є багато додатків, які здатні це зробити; Програма phonak myCall-to-Text може перетворювати живу мову та дзвінки у текст, тоді як P3 Mobile — це відеосервіс, що ретранслює голос для тих, хто має серйозну втрату слуху.
Більшість додатків для аналізу слуху поширюються як «орієнтовні», вони не можуть замінити послуг професійного аудіолога. Тим не менш, ці додатки, такі як Sound Meter та Signia Hearing Test, дають користувачеві уявлення про стан його слуху. Важливо, що якщо додаток запідозрить певний ступінь втрати слуху, він може сповістити про це користувача та попросити його записатись на консультацію до аудіолога.
Розвиток технологій дозволило багатьом людям із вадами слуху продовжувати насолоджуватися багатим різноманіттям звуків повсякденного життя. Майже будь-яка ступінь втрати слуху більше не підстава для запобігання соціальної діяльності. А тенденції розвитку дозволяють сказати, що далі ми будемо мати можливість користуватися все більш сміливими розробками на базі штучного інтелекту.
Якщо у вас виникають проблеми зі слухом, єдиним довгостроковим рішенням є професійна перевірка слуху та консультація в аудіолога.
Коментарі
Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!
Необхідно авторизуватися
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
Ввійти