Адаптація до носіння слухового апарату

Корисна інформація

Слуховий апарат відтворює такий набір звуків, які людина не чула багато років. Кожна людина реагує по різному коли одягає слуховий апарат вперше. Тому немає абсолютно однакової інструкції для всіх людей.

Бувають люди, які з першого разу успішно носять апарат цілий день. Інші розцінюють його як чужорідне тіло таким людям необхідний певний період для адаптації, їх процес звикання складається з 8-ми кроків.

1-й крок

Звикніть до нового звуку в тихому середовищі.

Починайте носити апарат в будинку, в спокійній обстановці, по пів години на день, поступово збільшуючи час використання, для адаптації до нових звуків. Використовуйте слуховий апарат щодня кілька годин при розмові та/або при перегляді телевізора. Якщо апарат буде занадто тихим для Вас, зверніться до Вашого фахівця по слухопротезуванню.

2-й крок

Звикання до власного голосу.

Звикайте до того, що на початку Ваш голос буде звучати по іншому. Перший звук, до якого Ви повинні звикнути, - це звук Вашого власного голосу. Ймовірно, Ви будете мати відчуття, ніби Ваш голос звучить занадто гучно. Якщо інші голоси Ви чуєте нормально і добре розумієте, то причина може бути в тому, що раніше Ви говорили голосніше, щоб компенсувати Вашу туговухість. Якщо це насправді так, то Ви повинні навчитися надавати Вашому голосу нормальну гучність.

3-й крок

Досвід на відкритому повітрі.

Виберіть для себе звук який буде оточувати вас з усіх боків (напр. Шум лісу)

4-ий крок

Вчіться розуміти інших.

Носіть апарат коли Ви спілкуєтеся з близькими. Заготовте речення, фрази і попросіть, щоб оточуючі повторювали їх вам.

5-ий крок

Звикайте слухати в групі.

Вчіться розрізняти голоси людей в групі, вчіться розуміти інтонацію і вимову. Якщо на початку це не буде вдаватись, продовжуйте спроби до досягнення позитивного результату.

6-й крок

Відвідайте місця великого скупчення людей.

У концертних або лекційних залах займайте місце в середині або спереду. Уникайте ніш, місць позаду колон.

7-ий крок

Розмова по телефону

При телефонній розмові, для слухових апаратів з МТО- перемикачем, необхідно перемкнути в положення Т, а для слухових апаратів, що мають можливість програмувати 2 і більше програм, вибрати програму-режим для телефону.

Увага !!!

Для внутрішньовушних слухових апаратів:

При користуванні телефоном його потрібно тримати на відстані 1-2 см. від вуха

Для завушних слухових апаратів:

При користуванні телефоном його потрібно підносити не до вуха, а до апарату на відстані 1-2 см.

8-й крок

Продовжуйте свої експерименти, ставте нові досліди, досліджуйте можливості вашого апарату адже перед вами весь світ.

Пам'ятайте! Визначення оптимальної налаштування Вашого слухового апарату може бути тривалим процесом, в якому Ви повинні брати активну участь. Після першого досвіду використання слухового апарату для його більш точного налаштування Ви повинні відвідати Вашого фахівця по слухопротезуванню. Якщо певні тони Ви чуєте занадто голосно або, навпаки, занадто тихо, фахівець може налаштувати Ваш слуховий апарат таким чином, щоб ці тони мали нормальну гучність.

Якщо Ви вже звикли до звучання Ваших слухових апаратів, Ви повинні використовувати їх більш тривалий час і в більш складних ситуаціях. Порадьтеся, якщо можливо, з іншими людьми, які використовують слухові апарати. Обмін досвідом може бути корисним для кожного.

І пам'ятайте про те, що навіть люди з нормальним слухом можуть насилу розбирати мову в шумному середовищі.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Адаптація до носіння слухового апарату /storage/posts/December2018/5duWCycxSU25sMRkE94O-main.jpg Слуховий апарат відтворює такий набір звуків, які людина не чула багато років. Кожна людина реагує по різному коли одягає слуховий апарат вперше. Тому немає абсолютно однакової інструкції для всіх людей. 2019-04-11 15:43:17 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/adaptatsiya-k-slukhovomu-apparatu Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом