9 ефективних способів захистити свій слух

Корисна інформація

Вухо - чи не найчутливіший орган в людини, тим паче воно ніколи не “вимикається”. Та в результаті життєдіяльності й нехтування правилами профілактики слуху, з часом ми стикаємось із його погіршенням.

Ось чому так важливо попередити проблему на ранніх стадіях і, по можливості, ніколи не допускати погіршення слуху до рівня соціального дискомфорту.

Пропонуємо вам 9 порад які на 100% ефективні та допоможуть вам зустріти старість із хорошим слухом.

1. Використовуйте беруші

Близько 15% українців мають проблеми зі слухом, які впливають на якість їхнього життя.

Переважно причиною виникнення цих проблем є занадто шумне оточення. Клуби, концерти, технологічні шуми - це потенційна небезпека для нормального слуху.

Використання беруш допомагає знизити шкідливий вплив надмірних шумів навколишнього середовища, тим паче що коштують такі беруші зовсім не дорого.

2. Зменшуйте гучність при прослуховуванні музики у навушниках

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 1,1 мільйона підлітків та молодих людей у всьому світі ризикують втратити слух від шуму через небезпечне використання аудіопристроїв.

Якщо вам подобається насолоджуватися музикою за допомогою навушників, ви можете захистити свої вуха, дотримуючись правила 60/60. Дотримуйтеся рекомендації - слухати навушники не голосніше 60% максимального обсягу гучності та не більше 60 хвилин на день.

Не забувайте, що не лише музика, що відтворюється через навушники, а й будь-яка гучна музика створює ризик втрати слуху.

3. Давайте вухам час на відпочинок

Доведено, що вашим вухам потрібно в середньому 16 годин тиші, щоб відновитись після однієї гучної ночі.

Не потрібно бути великим науковцем, щоб порахувати власний час необхідний на відпочинок вух. А враховуючи умови постійного перебування в зоні підвищеного шуму через роботу чи інші причини, дуже доречно буде поєднати відпочинок з використанням беруш, про які вже говорилося раніше.

4. Не використовуйте ватні палички для видалення вушної сірки

Люди на стільки часто використовують ватні палички для очищення вушного каналу від сірки, що це стало стереотипом. А дарма, вушна сірка сама успішно виводиться із вуха. Навіть більше, вона являється елементом природнього захисту вуха від різноманітного бруду, що потрапляє у вухо.

Рекомендується очищувати вухо від надлишків вушної сірки після теплої ванни чи душу, за допомогою ватних дисків чи м’якого рушника.

Фізичне втручання в середнє вухо може призвести до серйозних травм, які надалі можуть вплинути на слух!

5. Використовуйте ліки виключно за рецептом лікаря

Деякі медикаменти, нестероїдні протизапальні засоби такі як : аспірин, ібупрофен та напроксен, іноді можуть призвести до погіршення слуху, а у виняткових випадках і його втраті.

Порадьтеся із лікарем, якщо стурбовані можливою перспективою погіршення слуху і він допоможе вам прийняти правильне рішення.

Тут варто не забувати про банальну фразу: “Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я”

6. Підтримуйте вуха сухими

Надлишкова волога сприяє розвитку бактерій, які можуть призвести до запалень, тому важливо після купання приділяти належну увагу своїм вухам.

При потраплянні води у вухо потрібно нахилити голову “забитим” вухом до низу, щоб дати воді витекти самостійно. Проте бувають випадки коли вода у вусі залишається потягом декількох днів, в такому разі варто звернутись до лікаря для очищення вушного каналу.

Якщо ви постійно стикаєтесь із проблемою потрапляння води у вуха то ви, мабуть, займаєтесь водними видами спорту і в такому разі найкращим рішенням будуть беруші для плавання. Вони надійно захистять ваші вуха від води.

7. Ведіть активний спосіб життя

Ви знали, що фізичні вправи корисні для ваших вух? Це правда. Кардіовправи, такі як ходьба, біг або їзда на велосипеді, приносять потік крові до всіх частин вашого тіла, включаючи вуха. Це допомагає внутрішнім частинам вуха залишатися здоровими та працювати максимально ефективно.

Потурбуйтесь про безпеку! Під час їзди на велосипеді завжди одягайте шолом. Травми голови в результаті падіння можуть призвести до втрати слуху.

8. Керуйте своїм стресом

Стрес і тривога безпосередньо пов'язані як із тимчасовим, так і з постійним шумом у вухах (фантомний звук у вухах).

Високий рівень стресу змушує ваше тіло інстинктивно захищатися, що призводить до викидів адреналіну і постійного перенапруження. Ці процеси створюють велике навантаження на серцево-судинну і нервову систему. Вважається, що таке перенавантаження може пошкодити внутрішнє вухо і призвести до відчуття шуму у вухах.

9. Регулярно обстежуйтесь

Регулярні обстеження допоможуть виявити порушення в роботі слухового апарату на ранніх стадіях. А оскільки втрата слуху розвивається поступово - вони дадуть гарантію своєчасного виявлення і початку лікування патології.

Попросіть вашого лікаря додати обстеження слуху до переліку обов’язкових профілактичних заходів. А щорічні консультації у професійного отоларинголога допоможуть не лише вчасно виявити проблему, а і зроблять вас більш обізнаними в питаннях гігієни слуху.

Потурбуйтесь про свої вуха сьогодні й завтра вам не доведеться просити близьких двічі повторювати недочуту фразу. Погодьтесь, інколи це дратує, але немає ніякої причини доводити себе до такого стану. В наш час не має бути глухих людей!

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
9 ефективних способів захистити свій слух /storage/posts/December2018/QVWzixNa3UqSc5RR51j3-main.jpg Вухо - чи не найчутливіший орган в людини, тим паче воно ніколи не “вимикається”. Та в результаті життєдіяльності й нехтування правилами профілактики слуху, з часом ми стикаємось із його погіршенням. 2019-04-11 15:55:30 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/9-effektivnyix-sposobov-zashhitit-svoj-slux Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом