7 цікавих фактів про слух

Корисна інформація

Ми живемо і навіть не замислюємося як слух впливає на життя людини та навколишній світ. Без звуків ми не зможемо повноцінно існувати. Кожна жива істота використовує звукові сигнали по-своєму.

Так, наприклад, людина без слуху не зможе повноцінно взаємодіяти з іншими людьми. Не зможе розвиватися. Слони попереджають один одного про небезпеку. Кроти втрачають здатність шукати їжу.  А жаби чують легенями. Ці та інші цікаві факти читайте далі.

1# Навіщо Marvel створили нового супергероя, який постійно користується слуховим апаратом?

Співробітники компанії Marvel отримали лист з проханням про допомогу від матері 4-річного хлопчика Ентоні Сміта. Дитина майже повністю втратила слух, і йому потрібно було носити слуховий апарат, проте він відмовився це робити, оскільки супергерої не користуються подібними пристроями.

В Marvel відразу згадали про один з коміксів Соколине око, коли він був змушений надіти слуховий апарат через поранення. Художники намалювали спецвипуск, об'єднавши Соколине око з новим героєм The Blue Ear, створеним за образом Ентоні, який виголошував: «Завдяки моєму апарату я можу чути заклики про допомогу від усіх, хто в біді!». Отримавши в подарунок від Marvel ці малюнки, хлопчик із задоволенням став надягати пристрій.

The Blue Ear

2# Яким чином слони можуть передавати один одному інформацію на відстань до 30 км?

Слони можуть спілкуватися один з одним за допомогою інфразвуку - хвиль частотою нижче 20 Гц, що не сприймаються людським вухом. Причому поширюються такі звуки між тваринами не тільки в повітряному середовищі, а й по землі. Особлива будова ніг дозволяє слонам сприймати сейсмічні коливання цих частот на відстані до 30 км, приймаючи таким чином сигнали від своїх родичів про помічених хижаків та іншу інформацію. Щоб чіткіше «чути» ногами, слони можуть приймати спеціальну позу, переносячи вагу тіла на передні кінцівки та іноді навіть торкаючись землі хоботом.

Вчені також досліджують гіпотези про те, що слони можуть правильно інтерпретувати низькочастотні сигнали від інших природних джерел - наприклад,  від землетрусів або цунамі, що наближаються.

Слон

3# Чи є нюх стереоскопічним?

Давно встановлено, що зір і слух у людини та в багатьох інших тварин стереоскопічні. Однак ми володіємо і стереонюхом, адже ніздрі це теж парний орган, хоч і розташовані вони набагато ближче один до одного, ніж очі або вуха.

Найбільш точна гіпотеза про стереоскопічність нюху доведена на прикладі кротів, зір і слух яких слаборозвинені. У спеціальній лабораторії кротам потрібно значно більше часу на пошук годівниці з земляними хробаками, якщо в одну з ніздрів їм вставляли затичку, причому відхилення курсу у всіх піддослідних становило приблизно однакову величину і завжди в сторону відкритої ніздрі.

В іншій частині експерименту кротам в ліву ніздрю вставляли пластикову трубочку, провідну направо, а в праву - провідну наліво, і в цьому випадку тварини були повністю дезорієнтовані й не могли знайти їжу.

Крот

4# Які земноводні здатні чути легенями?

У панамських золотистих жаб відсутні зовнішнє і середнє вухо. Тим не менш, вони здатні розрізняти й впізнавати звуки. Первинне сприйняття звукових хвиль відбувається у цих жаб в легенях. Правда, вчені поки не з'ясували, як звук з легень доходить до внутрішнього вуха.

Панамская лягушка

5# Чому в сувенірній мушлі чути шум моря?

"Шум моря" в морській мушлі - це насправді шум навколишнього середовища, що резонує з порожнинами мушлі. Схожого ефекту можна домогтися і без сувеніра, приклавши до вуха кухоль або зігнуту долоню.

Окрім звуків ззовні резонатор може посилювати також звуки з тіла людини, які в нормальному стані мозок відфільтровує. Це, наприклад, звук потоку крові по судинах або навіть руху повітря крізь вушну сірку.

Ракушка

6# Чому ми сприймаємо свій голос у записі інакше, ніж коли говоримо?

Свій голос у записі здається нам зовсім іншим, ніж у той час, коли ми говоримо. Річ у тому, що у вушній раковині - частина внутрішнього вуха, відповідального за звукове сприйняття - звук може потрапляти двома шляхами. Зовнішній шлях - через слуховий канал, барабанну перетинку і середнє вухо, а внутрішній - безпосередньо через тканини голови, які посилюють низькі частоти голосу.

Таким чином, в момент говоріння ми сприймаємо свій голос як комбінацію зовнішнього і внутрішнього звуку, а під час прослуховування запису залучений тільки зовнішній канал. До речі, в окремих випадках через вади внутрішнього вуха його чутливість настільки підвищена, що людина постійно чує звук свого дихання і навіть звук обертання очних яблук.

Ухо человека

7# Чому серед китайців і в'єтнамців більше в відсотковому відношенні людей з абсолютним слухом?

Більшість діалектів китайського, в'єтнамського та деякі інші мови Азії та Африки є тональними, тобто один і той же склад може мати різні значення в залежності від висоти сказаного звуку.

Серед носіїв тональних мов відзначається більший відсоток людей з абсолютним слухом, оскільки вони природним чином звикають до розрізнення тонів з раннього дитинства.

Пианино и дети

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
7 цікавих фактів про слух /storage/posts/December2018/SWG4xqmbgAGjnpyN8gdL-main.jpg Ми живемо і навіть не замислюємося як слух впливає на життя людини та навколишній світ. Без звуків ми не зможемо повноцінно існувати. Кожна жива істота використовує звукові сигнали по-своєму. 2019-04-11 15:55:14 https://medacustika.com.ua/uk/blog/poleznaya-informacziya/7-interesnyix-faktov-o-sluxe Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом