Вирощування слухових клітин - це реальність

Новини

Використовуючи генетичні методи, американським вченим вдалося виростити слухові волоскові клітини равлика. Ці волоски розташовані у внутрішньому вусі.

Передбачається, що результатом цього дослідження може стати створення засобів для лікування людей від видів туговухості, на сьогоднішній день які є невиліковними. Отримані результати були опубліковані в журналі Nature (посилання веде на матеріал англійською мовою).

Нерідко причиною, по якій може виникнути туговухість або глухота, може бути пошкодження внутрішнього вуха - і зокрема, равлика. Це орган у вигляді спіралі, всередині якого і розташовані слухові волоски. У результаті впливу звукових хвиль волоски коливаються і перетворюються на нервові сигнали. Саме тому ми й чуємо звуки. У момент народження людина має приблизно тридцять тисяч слухових волосків, і, на жаль, як вважається, вони не можуть відновлюватися. Таким чином, при втраті цих волосків в результаті вживання деяких ліків, генетичних захворювань, інфекцій, вікових змін і навіть впливу гучного звуку розвивається невиліковна на сьогодні туговухість і навіть глухота. В результаті, допомога слуху може бути надана тільки використанням слухового апарату.

Автори ж статті, про яку йде мова (вчені-біологи з американських університетів Вісконсін-Медісон, Стенфорд, Юта, Орегон) зробили наступне: вони ввели ген Atoh1 зародкам мишей. Результатом стало перетворення з звичайних клітин в клітини слухових волосків. Як вже було сказано вище, вчені вважають, що ці дослідження можуть стати основою для створення принципово нових способів лікування глухоти чи туговухості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Сподобався матеріал? Вподобайте та поділіться

Відео


Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Вирощування слухових клітин - це реальність /storage/posts/December2018/GloomVlXvczCDqhvhA2G-main.jpg Використовуючи генетичні методи, американським вченим вдалося виростити слухові волоскові клітини равлика. Ці волоски розташовані у внутрішньому вусі. 2018-12-18 09:59:55 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/vyrashchivanie-slukhovykh-kletok Medicine
Медакустика
/svg/logo.png

Замовити дзвінок

Залиште Ваш номер телефону і чекайте дзвінка *

+38

* Дзвінки здійснюються в робочий час. Заявки залишені не в робочий час будуть опрацьовані на наступний день

Записатися на прийом

+38
Пн Вт Ср Чт Пт Сб НД

* Ми врахуємо ваші побажання і додатково уточнимо дату і час прийому по телефону. Переконайтеся в тому, що вірно вказали номер, якщо ми не зможемо з вами звʼязатися, заявка буде відхилена.

Підписатися на новини

Залиште адресу електронної скриньки і будьте в курсі новин зі світу слуху та аудіології!


Цей сайт використовує cookies. Вам нема про що турбуватися, але наше завдання повідомити вас про це. Погодиться і прийняти