Стовбурові клітини відновлюють слух

Новини

Японські вчені довели, що ін'єкції стовбурових клітин кісткового мозку у внутрішнє вухо людини зі зниженим слухом можуть відновити втрачений слух.

Причини порушення слуху можуть бути різні, в тому числі генетичні, вікові, з вини різних захворювань і травм. У разі пошкодження чутливих клітин внутрішнього вуха - кохлеарних фіброфітів - відновлення слуху практично неможливе. Оскільки кохлеарні фіброфіти в деякій мірі здатні до регенерації після пошкодження, ця їхня особливість може призвести до часткового відновлення втраченого слуху.

Перед вченими стояло завдання знайти можливість стимулювання природних процесів регенерації кохлеарних фіброфітов за допомогою стовбурових клітин. Досліди проводилися на пацюках, у яких медикаментозним шляхом викликали відмирання фіброцитів, яке призвело до гострої сенсоневральної туговухості. Часткове відновлення слуху відбувається тільки протягом перших тижнів, однак у більшості випадків порушення слуху продовжує залишатися проблемою. У процесі дослідження, половині пацюків, у внутрішнє вухо вводили стовбурові клітини. Було відзначено, що трансплантовані клітини самостійно мігрували від місця введення до області пошкодження. Вони починали швидко ділитися, відбувався програмований геномом процес біосинтезу білків - експресія генів - характерний для кохлеарних клітин.

Отже можна говорити про тканино-спеціфічні диференціювання. Крім того, за формою ці клітини виявилися схожі на кохлеарні фіброцити. У таких пацюків слух відновлювався краще, ніж у пацюків контрольної групи, яким ін'єкції стовбурових клітин введені не були. Результатом дослідження стало підвищення чутливості до високих звуків в експериментальній групі, яка була на 23% вище, ніж у контрольної групи.

Результати дослідження можуть бути покладені в основу розробки методів клітинної терапії деяких форм туговухості.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Стовбурові клітини відновлюють слух /storage/posts/December2018/WWqOOKyQnptlnWM3roBl-main.jpg Японські вчені довели, що ін'єкції стовбурових клітин кісткового мозку у внутрішнє вухо людини зі зниженим слухом можуть відновити втрачений слух. 2018-12-18 10:16:53 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/stvolovye-kletki-vosstanavlivayut-slukh Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом