Слуховий апарат впливає на відновлення слуху

Новини

Не дивлячись на те, що сучасна як професійна, так і науково-популярна література декларує користь використання слухового апарату, практика слухопротезування показує, що як слабочуючі пацієнти, так і не досвідчені лікарі, які консультують їх, побоюються використовувати слуховий апарат для корекції слуху, вказуючи на нібито шкідливий вплив посиленого апаратом звуку на залишковий слух пацієнта.

Були проведені дослідження метою яких було оцінити вплив використання слухового апарату на можливості слухової функції слабочуючих. Досліджувану групу склали 30 дорослих пацієнтів без досвіду носіння слухових апаратів, що мають II-III ступінь туговухості сенсоневрального типу, середньої вікової категорії (40 - 60 років), з тривалістю туговухості більше 5 років. Для електроакустичної корекції використовувалися програмовані цифрові слухові апарати завушного або внутрішньовушного типів. Критеріями верифікації налаштування слухового апарату були обрані оцінка розбірливості мови і суб'єктивна оцінка пацієнта. Повторне дослідження, проведене через шість місяців після первинного, виявило

Три основні причини тривалого відмови від слухопротезування:

 1. Не повне розуміння своєї проблеми зниженого слуху.
 2. Страх втрати слуху в результаті використання слухового апарату.
 3. Думки про неестетичність слухового апарату.

Причини звернення за допомогою:

 1. Вимоги близьких.
 2. Незадовільна соціальна адаптація.
 3. Проблеми комунікації.

Результати проведеного дослідження показали:

 1. покращення розбірливості мови в середньому на 20% (з використанням слухового апарату) в порівнянні з первинними результатами.
 2. значне поліпшення якості життя і активацію когнітивних функцій.

Висновки:

 • Основною причиною відмови від слухового апарату є не повне розуміння своєї проблеми погіршеного слуху і нерозуміння потреби слухопротезування, а не ціновий аспект, як передбачалося до початку дослідження, що може свідчити про недостатність санітарно-освітньої роботи фахівців, покликаних стояти на сторожі здорового слуху. І як результат, відсутність ранньої діагностики зниження слуху, недостатня обізнаність та інформованість людей зі зниженим слухом про необхідність ранньої корекції туговухості.
 • Основними спонукальним мотивами звернення за слуховим апаратом є знову ж вимоги оточуючих, а не бажання і потреба самого пацієнта.
 • Відмова від слухового апарата не сприяє збереженню слухової функції, а навпаки є одним з факторів, що ведуть до ослаблення її активності.
 • Постійне використання слухового апарату не знижує слух.
 • Постійне Використання слухового апарату призводить до:
 1. Поліпшення розбірливості мови в середньому на 20% та аудіометричних показників. Отримані позитивні результати розбірливості мови можна пов'язати з так званим тренувальним ефектом слуху, концентрацією уваги і розвитком (тренуванням) пам'яті, що зберігає образи звуків. Можна припустити також, що адекватна звукова стимуляція активізує електрохімічні процеси, що відбуваються при передачі імпульсу від волоскових клітин.
 2. Постійне використання слухового апарату призводить до загального поліпшення якості життя та активації когнітивних функцій.

Таким чином, результати, отримані в ході цього дослідження, підтверджують необхідність якомога більш раннього слухопротезування осіб, які мають соціально-значиме погіршення слуху. Використання слухового апарата не тільки вирішує проблеми спілкування, а й позитивно впливає на можливості залишкового слуху взагалі, ефективно стимулюючи процеси уваги і пам'яті.

Вплив слухового апарату на слухову функцію слабочуючих треба розглядати як позитивний аспект правильного акустичного навантаження.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Слуховий апарат впливає на відновлення слуху /storage/posts/December2018/MIsPZifFolJj4ahDBMvn-main.jpg Не дивлячись на те, що сучасна як професійна, так і науково-популярна література декларує користь використання слухового апарату, практика слухопротезування показує, що як слабочуючі пацієнти, так і не досвідчені лікарі, які консультують їх, побоюються використовувати слуховий апарат для корекції слуху, вказуючи на нібито шкідливий вплив посиленого апаратом звуку на залишковий слух пацієнта. 2018-12-18 10:12:20 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/slukhovoj-apparat-vosstanovlenie-slukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом