Слуховий апарат в зубі допоможе мільйонам людей

Новини

Компанія Sonitus Medical створила прототип унікального слухового апарату, який може полегшити життя мільйонів людей, які страждають від найпоширенішої форми глухоти.

Цей апарат, який може встановлюватися замість зубного протеза, перетворює звук, що надходить через мікрофон у вібрації (мікрофон вставляється в хворе вухо), а ці вібрації по щелепі потрапляють в равлик здорового вуха.

За легендою, знаменитий композитор Бетховен долав свою глухоту за допомогою спеціальної палички, один кінець якої він упирав в рояль, а іншу - в зуби. Вібрації рояля, таким чином, безпосередньо передавалася по кістках черепа в уцілілі органи слуху. Американські вчені запропонували менш громіздку і більш ефективну систему, засновану на тому ж принципі передачі звуку у формі вібрацій.

Від односторонньої глухоти тільки в США страждає більше 9 мільйонів чоловік. Це поширене захворювання істотно знижує якість життя пацієнтів - вони не можуть точно визначити напрям джерела звуку, тому навіть простий перехід через перехрестя може стати для них смертельно небезпечним. Забезпечуючи передачу звуку з хворого вуха на здорове, апарат створює в мозку повноцінний стереоефект, так що пацієнт може правильно визначити, звідки йде зовнішній звук.

Слід зазначити, що вже зараз існують слухові апарати, що використовують схожий механізм, однак вони вимагають або установки титанового стрижня в щелепу (кістку доводиться свердлити), або використання громіздких навушників. Крім того, новий апарат істотно відрізняється від традиційних моделей, які просто підсилюють звук, переданий по повітрю. Винахід компанії Sonitus вже визнано однією з найпомітніших медичних інновацій 2010 року.

Зараз компанія Sonitus проводить тестування свого апарату на людях, які страждають односторонньої глухотою. Офіційні результати досліджень показали, що пристрій не заподіює пацієнтам незручностей, не руйнує зуби і допомагає розпізнавати мову в зашумленних приміщеннях (журнал Otology and Neurotology). Розробники планують провести додаткові випробування на пацієнтах з іншими формами глухоти, якщо у них залишився хоча б один здоровий слуховий равлик.

Апарат буде запущений в серійне виробництво і подарує повноцінний слух мільйонам людей.

Детальніше про слуховий апарат, який складається з мікрофона у вусі і спеціального модуля в зубній коронці, що передає перетворений в вібрацію звук через щелепу в здорове вухо, можна прочитати в огляді на сайті New Scientist.

 

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Слуховий апарат в зубі допоможе мільйонам людей /storage/posts/December2018/lkLNJixubwPUw4kpWb8W-main.jpg Компанія Sonitus Medical створила прототип унікального слухового апарату, який може полегшити життя мільйонів людей, які страждають від найпоширенішої форми глухоти. 2018-12-18 10:27:34 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/slukhovoj-apparat-v-zube Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом