Історія еволюції елементів живлення слухових апаратів нараховує десятки років і постійно була тісно повʼязана із розвитком технологій в цьому секторі. Зараз ми можемо спостерігати, як звичайні повітряно-цинкові батареї поступово витісняються акумуляторами, а використання RF wireless charging цьому лише сприятиме.
Хороші слухові апарати дійсно здатні змінити життя для мільйонів людей, які щодня покладаються на них. Для тих, хто бореться з втратою слуху, це може бути шлях до незалежності та активного способу життя. Згідно з останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 466 мільйонів людей у всьому світі страждають на певну ступінь втрати слуху, і ця цифра може подвоїтись протягом наступних 30 років.
На жаль, є достатньо недоліків у багатьох рішеннях слухових апаратів, які існують на ринку сьогодні. Один із таких недоліків полягає у тому, що мініатюрні батареї в них потребують частої заміни, інколи кожні три дні. Дрібні батареї можуть засмутити будь-кого, хто має з ними справу, але для пацієнтів літнього віку вони несуть додаткові проблеми.
Додатково до постійного клопоту по замінні батарей також додаються витрати і небезпека, яку можуть нести елементи живлення. Залежно від розміру батареї, варіюються і тижневі видатки на них. Незручність частої покупки батарей часто призводить до того, що пацієнти просто забувають їх придбати, що в свою чергу призводить до неможливості використання слухового апарата.
Додатково, щороку, близько 4000 чоловік проковтують батарейки через неуважність, або помилково переплутавши їх із таблетками. Батареї-кнопки легко падають на підлогу, де їх важко побачити, знайти або дістати, але можуть випадково знайти і проковтнути діти або домашні тварини. За останній рік більш ніж 600 батарей були проковтнуті дітьми у віці до п’яти років. В кращому випадку ситуація вимагала поїздки до відділення невідкладної допомоги до появи небезпечних для життя травм.
Проблема з заміною батареї зрозуміла. І технології відіграють важливу роль у вирішенні цього питання. Альтернатива знайшлась завдяки плідній роботі інженерів протягом останніх років і стосується вона не лише ринку слухових апаратів, а й іншого дрібного обладнання, яке періодично потрібно підзаряджати, або, як у нашому випадку, замінювати елементи живлення.
Мова йде про безпровідну зарядку типу RF (RF wireless charging), яка здатна суттєво змінити підхід, як до використання слухових апаратів так і до їх виробництва.
Бездротова зарядка RF, зокрема, пропонує безліч унікальних переваг у порівнянні зі старими системами на основі котушок. В пристрій вбудовується спеціальний приймач, який є достатньо малим для використання його в слухових апаратах. Цей приймач може бути вбудований в пристрої з різними формфакторами, включаючи ті, які мають круглу форму. Деякі з інших переваг використання RF над старими рішеннями на основі котушок включають в себе надзвичайно малий розмір, можливість взаємодії між пристроями за рахунок загального приймача, виявлення чужорідних об’єктів, поліпшення теплових умов і можливість зробити пристрої водонепроникними та простішими для дезінфекції.
Розмір RF приймача
Для виробників слухових апаратів бездротова зарядка RF також може бути легко впроваджена в їх продукти. Розробники технології дозволяють виробникам легко вбудовувати бездротову зарядку RF у вироби та будувати бездротові слухові апарати нового покоління.
Крім того, бездротова зарядка також надає пацієнтам значні переваги. Вони не тільки можуть зарядити свій пристрій більш просто — на тумбочці, на кухонному столі або, можливо, навіть в автомобілі, — але вони також не повинні турбуватися про заміну батареї. Це може здатися нереальним, але такі технології існують, і вони можуть значно покращити функціональність слухових апаратів, які ми знаємо сьогодні.
Слухові апарати можуть бути першим медичним обладнанням, в які впроваджено бездротову зарядку RF, але в майбутньому ми очікуємо, що виробники медичної промисловості будуть розглядати цю технологію й для інших категорій пристроїв через багато переваг, які ми розглянули в цій статті. Уявіть собі світ, де всі медичні прилади — від рішень для відстеження активності, до медичних сенсорів, моніторів серцевого ритму, медичних інструментів та інших — можуть працювати бездротовим способом і працювати разом в одній сумісній екосистемі.
Коментарі
Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!
Необхідно авторизуватися
Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.
Ввійти