Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж телефон

Новини

Вчені з швейцарського госпіталю в Берні виявили, що Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж стандартний телефон. Згідно з дослідженням, яке опублікувала робоча група під керівництвом Паскаля Сенна і Джорджіо Мантокаудіса, програма, що дозволяє дзвонити через Інтернет, може полегшити телефонні переговори слабочуючих.

30% з них зазнають труднощів при телефонній розмові, незважаючи на слухові апарати і підсилювач. В основі цього відкриття - випадок. Справді, ось вже багато років, як Джорджіо Мантокаудіс не міг дзвонити своїй бабусі в Грецію, тому що вона практично нічого не чула. А коли одного разу він розмовляв по Skype зі своєю двоюрідною сестрою в Греції, його бабуся, яка перебувала в тій же кімнаті, раптом зрозуміла про що йшла мова.

Щоб знайти пояснення цьому феномену, вчений припустив, що деякі приголосні, такі як F, С, S або Т, не чути, коли вони виходять з модуляції стандартних телефонів, які функціонують на частотах від 300 до 3400 Гц. Телефон в Інтернеті, який використовує більш широку частоту, від 200 до 8500 гЦ, дає кращу розбірливість мови.

Щоб довести цю гіпотезу група вчених провела аудіологічний тест у 21 людини, що страждали зниженням слуху (11 з них були імплантовані і 10 носили слуховий апарат). Група з 10 нормально чуючих людей також брала участь у тестах, як контрольна група. Учасники слухали слова з одним складом і цілі фрази через комп'ютерну прораму, яка відтворювала якість звучання в Інтернеті і в стандартному телефоні. Після зміни рівня гучності під час тестів на слова і тональність у фразах, вчені констатували, що якість слуху була вищою при розмові по Інтернету у всіх групах, включаючи і групу нормально чуючих людей. У фразах тесту середньої складності, всі учасники розуміли слова краще на 15% фрази на 25%. Незалежно від позитивних результатів Паскаль Сенн вважає, що використання Інтернету для спілкування поки залишається ускладненим, і що необхідно робити його більш доступним.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж телефон /storage/posts/December2018/4G4EVuEa16WktgknZn5B-main.jpg Вчені з швейцарського госпіталю в Берні виявили, що Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж стандартний телефон. Згідно з дослідженням, яке опублікувала робоча група під керівництвом Паскаля Сенна і Джорджіо Мантокаудіса, програма, що дозволяє дзвонити через Інтернет, може полегшити телефонні переговори слабочуючих. 2018-12-17 15:22:08 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/skype-dlya-slaboslyshashchikh Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом