Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж телефон

Новини

Вчені з швейцарського госпіталю в Берні виявили, що Skype краще адаптований для слабочуючих, ніж стандартний телефон. Згідно з дослідженням, яке опублікувала робоча група під керівництвом Паскаля Сенна і Джорджіо Мантокаудіса, програма, що дозволяє дзвонити через Інтернет, може полегшити телефонні переговори слабочуючих.

30% з них зазнають труднощів при телефонній розмові, незважаючи на слухові апарати і підсилювач. В основі цього відкриття - випадок. Справді, ось вже багато років, як Джорджіо Мантокаудіс не міг дзвонити своїй бабусі в Грецію, тому що вона практично нічого не чула. А коли одного разу він розмовляв по Skype зі своєю двоюрідною сестрою в Греції, його бабуся, яка перебувала в тій же кімнаті, раптом зрозуміла про що йшла мова.

Щоб знайти пояснення цьому феномену, вчений припустив, що деякі приголосні, такі як F, С, S або Т, не чути, коли вони виходять з модуляції стандартних телефонів, які функціонують на частотах від 300 до 3400 Гц. Телефон в Інтернеті, який використовує більш широку частоту, від 200 до 8500 гЦ, дає кращу розбірливість мови.

Щоб довести цю гіпотезу група вчених провела аудіологічний тест у 21 людини, що страждали зниженням слуху (11 з них були імплантовані і 10 носили слуховий апарат). Група з 10 нормально чуючих людей також брала участь у тестах, як контрольна група. Учасники слухали слова з одним складом і цілі фрази через комп'ютерну прораму, яка відтворювала якість звучання в Інтернеті і в стандартному телефоні. Після зміни рівня гучності під час тестів на слова і тональність у фразах, вчені констатували, що якість слуху була вищою при розмові по Інтернету у всіх групах, включаючи і групу нормально чуючих людей. У фразах тесту середньої складності, всі учасники розуміли слова краще на 15% фрази на 25%. Незалежно від позитивних результатів Паскаль Сенн вважає, що використання Інтернету для спілкування поки залишається ускладненим, і що необхідно робити його більш доступним.

Замовити дзвінок

Залиште Ваш номер телефону і чекайте дзвінка *

* Дзвінки здійснюються в робочий час. Заявки залишені не в робочий час будуть опрацьовані на наступний день

Підписатися на новини

Залиште адресу електронної скриньки і будьте в курсі новин зі світу слуху та аудіології!