Слухові відділи головного мозку дозволяють краще бачити

Новини

Наукове дослідження. Грунтуючись на дослідженні, проведеному на трьох глухих від народження кішках і трьох тваринах, що мають нормальний слух, вчені з Університету в Онтаріо, що в Канаді довели, що мозок здатний перетворювати ділянки, що відповідають за слух, у відділи, що дозволяють краще бачити.

Люди глухі або сліпі здатні іноді компенсувати свою недугу, покращуючи інші здібності. У статті, опублікованій в науковому журналі Nature Neuroscience, Стефен ломбер і його колеги пояснюють, яким чином ці відділи здатні «компенсувати» за рахунок пластичності мозку, тобто його здатності реорганізовуватися. «Мозок вкрай ефективний і не залишає невикористовуваних відділів, - Каже Стефен ломбер, - Він намагається компенсувати втрачене почуття за рахунок поліпшень інших функцій».

Справжні дослідження показали, що глухі кішки мали кращий периферійний зір, ніж кішки з нормальним зором, що дозволяє їм визначати предмети при пересуванні в більш широкому полі видимості. Крім усього іншого, як тільки Стефен ломбер і його колеги зробили неможливим тимчасово використовувати слуховий відділ, глухі кішки втратили їх покращений зір, тоді тварини які нормально чують не змінили своїх почуттів. Вчені зробили висновок, грунтуючись на цих результатах, що функція цих відділів мозку, яка повинна займатися локалізацією звуків, була модифікована у глухих кішок, щоб дати їм можливість краще бачити. Це відкриття дозволить краще зрозуміти, як мозок реагує на кохлеарную імплантацію.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Слухові відділи головного мозку дозволяють краще бачити /storage/posts/December2018/Sc1uqOkZaNx9UrBB1SXM-main.jpg Наукове дослідження. Грунтуючись на дослідженні, проведеному на трьох глухих від народження кішках і трьох тваринах, що мають нормальний слух, вчені з Університету в Онтаріо, що в Канаді довели, що мозок здатний перетворювати ділянки, що відповідають за слух, у відділи, що дозволяють краще бачити. 2019-04-11 15:47:32 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/otdely-golovnogo-mozga Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом