Livio AI - слухові апарати з фітнес трекером

Новини

Завдяки високим технологіям та спеціалізованим додаткам слухові апарати вже давно вийшли із категорії медичних пристроїв, перейшовши в категорію розумних гаджетів, які допомагають користувачам у повсякденному житті.

Сучасні слухові апарати окрім покращення якості спілкування, також виконують функції фітнес-трекера, який дозволяє відстежувати цілі у сфері активності та здоров’я, а також можуть перекладати розмову із іноземцем просто на льоту.

Одним із останніх слухових апаратів, що вийшов на ринок в цій категорії є — Livio AI. Виробник позиціює його як слуховий апарат, який заохотить людей з втратою слуху почати активно носити слухові апарати.

Дуже часто люди роками чекають, перш ніж вони вжити певних заходів, щодо вирішення проблем власного слуху. Такі продукти, як Livio AI і їм подібні, покликані подолати психологічний бар’єр, який відділяє їх від слухопротезування.

функціонал слухових апаратів

Програма Livio AI та програма Thrive Hearing, доступні для смартфонів, пропонують різноманітні функції, які допомагають користувачам покращувати якість життя.

Майже 16 відсотків повнолітніх мають вади слуху, та лише 30% із них коли-небудь користувалися слуховими апаратами (в Україні цей показник ще нижчий). Причин такого низького залучення декілька:

Перший фактор — це вартість. Ціни на слухові апарати варіюються від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень, а в деяких випадках і сотень, залежно від технологічності пристрою.

Ще однією перешкодою є страх вважатись інвалідами. Хоча в наш час цей страх є таємницею, тому що більшість Bluetooth гарнітур люди носять без будь-яких забобонів. Таке відношення до слухових апаратів сформувалось дуже давно і на сьогодні є більше пережитком минулого. «Тепер ми надягаємо речі на наші вуха будь-які, окрім слухових апаратів» зазначив д-р Пол К. Фаррелл, заступник директора з аудіології Американської асоціації мовлення, мови і слуху.

Виробники слухових апаратів розробляють програмне забезпечення для подолання небажання багатьох використовувати слухові апарати.

Розробка додатків для слухових апаратів, дозволяє розширити їх функціонал, вони стають більше, ніж просто пристроями для покращення слуху. З їх допомогою слуховий апарат перетворюється на багатофункціональний інструмент для покращення повсякденного життя.

Виробники слухових апаратів використовують підхід, згідно з яким пристрої вже не асоціюються з інвалідністю, а є корисними інструментами для покращення якості життя, сказав Фаррелл. У Apple завжди був такий підхід, сказав він.

«Коли Apple продає продукт, їх підхід до його продажі не продати Вам комп’ютер, iPad або iPhone. Вони намагаються продати Вам пристрій, який поліпшить ваше життя!»

Livio AI

Програма Thrive Hearing дає користувачам слухових апаратів Livio AI, можливість покращити якість використання слухових апаратів в режимі реального часу.

Виробники слухових апаратів розробляють програмне забезпечення для подолання небажання багатьох використовувати слухові апарати, зазначив д-р Пол К. Фаррелл, заступник директора з аудіології Американської асоціації мовних слухачів мови.

Livio пропонує безліч функцій, що не пов’язанні зі слухом. Серед них — інтегровані датчики, що дозволяють встановити цілі здоров’я тіла та мозку та легко відслідковувати їхній прогрес. Вони постійно стежать за кроками, активністю та загальним руховим режимом, подібно до інших пристроїв типу фітнес-трекерів.

Користувачі можуть встановлювати цілі та легко перевіряти їхній прогрес.

У Livio також є інтегрований компонент перекладу мови, який підтримує 27 мов.

«Ми дивимося на загальну систему охорони здоров’я та як її можна інтегрувати в пристрій, який вони вже носять чи збираються носити, і це спрощує весь процес», — сказав один із розробників Livio. «І користувачам більше нічого не потрібно. Їм не потрібно щось носити на зап’ясті. ... Датчики вже вбудовані в самий слуховий апарат».

Слух та психічне здоров’я

Дослідження показують, що втрата слуху, яка не лікується може, в деяких випадках, призводити до когнітивних розладів.

«Ми лише розпочинаємо проводити багато досліджень і збирати дані. Та ми вже знаємо, що втрата слуху, ізоляція та відсутність соціальної активності пов’язана зі зниженням когнітивних функцій і, як наслідок пов’язана з діабетом, збільшенням захворювань серця, слабоумства.»

Це як ефект доміно. Втрата слуху може спричинити труднощі спілкування з іншими людьми, що може призвести до відходу від соціальних ситуацій та діяльності, що може призвести до ізоляції та відсутності фізичного та психічного стимулювання, що, у свою чергу, може призвести до психічних розладів.

Ми всі, певною мірою, соціальні істоти. Отже, спілкування з іншими людьми завжди є частиною нашого життя. І наш мозок стимулюють ці взаємодії. Втрата слуху може призвести до відмови від спілкування. У результаті деякий ступінь бездіяльності мозку може призвести до когнітивних розладів.

Коли потрібно починати носити слуховий апарат

Деякі із попередніх ознак втрати слуху:

 • постійно просять повторити,
 • нездатні чути в шумних ситуаціях,
 • нездатні чути розмову через стіл,
 • проблеми з розмовою по телефону,
 • погіршений слух на одне вухо,
 • нахиляються щоб почути когось,
 • пропускають бесіди вдома або на роботі.

В такому випадку потрібно звернутися до аудіолога для проходження перевірки слуху. Оскільки лише фахівець зможе призначити Вам слухові апарати.

Хороші аудіологи визначать тип і ступінь втрати слуху, а також спосіб лікувальних чи профілактичних заходів.

Але слухові апарати слід розглядати як ліки. Проте вони можуть стимулювати слухові клітини й відповідні ділянки мозку.

Втрата слуху є дуже складним захворюванням. Слухові апарати роблять звуки голоснішими, вони забезпечують певний ступінь ясності, відповідно і налаштовуються до звучання у «втраченому» слуховому діапазоні.

Щоб більш детально розібратися в питаннях слухопротезування Ви можете прочитати про нього на відповідній сторінці.

Нагадаємо лише про те, що дуже важливо включили вашу сім’ю у цей процес, оскільки втрата слуху не тільки впливає на людей, вона впливає і на членів сім’ї або опікунів, друзів, усіх тих людей, які важливі у вашому житті.

Отже, підсумовуючи все вище сказане можна зробити певні висновки:

 • Слухові апарати з року в рік стають все «розумнішими» і більш функціональними.
 • Виробники шляхом передових технологій намагаються «зламати» стереотипи, якими десятиліттями обростали слухові апарати, щоб кожен, в разі необхідності міг носити ці пристрої.
 • Когнітивні функції варто стимулювати й не дозволяти людям із порушеним слухом «випадати» із соціуму.
 • І найцікавіше, що скоро ми побачимо слабочуючих із новими слуховими апаратами на доріжках парків без фітнес-трекерів )

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Livio AI - слухові апарати з фітнес трекером /storage/posts/November2018/E7tiOKRV71DCP058pqwi-main.png Завдяки високим технологіям та спеціалізованим додаткам слухові апарати вже давно вийшли із категорії медичних пристроїв, перейшовши в категорію розумних гаджетів, які допомагають користувачам у повсякденному житті. 2019-04-11 16:00:04 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/livio-ai-sluxovyie-apparatyi-s-fitnes-trekerom Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом