Лікування гормонами може призвести до погіршення слуху

Новини

Вчені довели, що використання гормону прогестину при замісній гормональній терапії після менопаузи може призвести до зниження слуху у літніх жінок.

Дані опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Про те, що гормональна терапія викликає порушення слуху говорилось і раніше, проте дане дослідження дозволило уточнити вплив на слух конкретного гормону.

У дослідженні взяли участь 124 жінки у віці від 60 до 86 років. 32 з них протягом кількох років отримували комбінацію естрогену і прогестину, 30 - тільки естроген. 62 учасниці, які не отримували гормонів, склали контрольну групу.

Виявлені порушення впливали на внутрішнє вухо і частково на слухові центри мозку та приводили до зниження активності і працездатності людей похилого віку, а також до значних ускладнень у спілкуванні з оточуючими.

Не треба забувати, що прогестин входить до складу багатьох протизаплідних засобів. Таким чином можливий вплив цих препаратів на слух людини.

Дослідження тривають.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Сподобався матеріал? Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Лікування гормонами може призвести до погіршення слуху /storage/posts/December2018/LRej4VPLlxnLBneqBaRi-main.jpg Вчені довели, що використання гормону прогестину при замісній гормональній терапії після менопаузи може призвести до зниження слуху у літніх жінок. 2019-04-11 15:48:09 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/gormony-snizhenie-slukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png

Замовити дзвінок

Залиште Ваш номер телефону і чекайте дзвінка *

+38

* Дзвінки здійснюються в робочий час. Заявки залишені не в робочий час будуть опрацьовані на наступний день

Записатися на прийом

+38
Пн Вт Ср Чт Пт Сб НД

* Ми врахуємо ваші побажання і додатково уточнимо дату і час прийому по телефону. Переконайтеся в тому, що вірно вказали номер, якщо ми не зможемо з вами звʼязатися, заявка буде відхилена.

Підписатися на новини

Залиште адресу електронної скриньки і будьте в курсі новин зі світу слуху та аудіології!


Цей сайт використовує cookies. Вам нема про що турбуватися, але наше завдання повідомити вас про це. Погодиться і прийняти