Лікування гормонами може призвести до погіршення слуху

Новини

Вчені довели, що використання гормону прогестину при замісній гормональній терапії після менопаузи може призвести до зниження слуху у літніх жінок.

Дані опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Про те, що гормональна терапія викликає порушення слуху говорилось і раніше, проте дане дослідження дозволило уточнити вплив на слух конкретного гормону.

У дослідженні взяли участь 124 жінки у віці від 60 до 86 років. 32 з них протягом кількох років отримували комбінацію естрогену і прогестину, 30 - тільки естроген. 62 учасниці, які не отримували гормонів, склали контрольну групу.

Виявлені порушення впливали на внутрішнє вухо і частково на слухові центри мозку та приводили до зниження активності і працездатності людей похилого віку, а також до значних ускладнень у спілкуванні з оточуючими.

Не треба забувати, що прогестин входить до складу багатьох протизаплідних засобів. Таким чином можливий вплив цих препаратів на слух людини.

Дослідження тривають.

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Лікування гормонами може призвести до погіршення слуху /storage/posts/December2018/LRej4VPLlxnLBneqBaRi-main.jpg Вчені довели, що використання гормону прогестину при замісній гормональній терапії після менопаузи може призвести до зниження слуху у літніх жінок. 2019-04-11 15:48:09 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/gormony-snizhenie-slukha Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом