Audèo B-Direct «Зроблені для усіх!»

Новини

В наш час нікого вже не здивуєш "розумними" слуховими апаратами. З кожним роком вони стають все більш прогресивними, набувають нових функцій і стають справжніми помічниками для людей, як на роботі так і в повсякденному житті.

Розумна логіка в слухових апаратах вже сьогодні

Не так давно слухові апарати "навчилися" підключатись до інших пристроїв, серед яких можна виділити мобільні телефони.

Ми вже описували принцип роботи біонічних вух, а також згадували про слухові апарати, представлені на виставці CES 2015 компанією Siemens, а зовсім недавно в Данії компанія Phonak представила власне рішення для слухопротезування майбутнього під гаслом - "Зроблено для усіх".

В чому відмінність розробки?

Phonak позиціює свої слухові апарати, як універсальний інструмент для підключення до різних пристроїв. Для цього вони розробили власний радіочіп SWORD, який дозволяє підключатись до інших пристроїв по безпровідній технології Bluetooth. Чіп працює на частоті 2.4 ГГц і покликаний вирішувати декілька основних завдань, визначених розробником, як пріоритетні.

  • пряме підключення до мобільного телефону;
  • використання слухових апаратів у якості безпровідної гарнітури (hands free);
  • використання у якості гарнітури для телевізора та інших мультимедійних систем;
  • пряме з'єднання слухових апаратів "від вуха до вуха".

При прямому підключенні до мобільного телефону, аудіопотік передається на слуховий апарат. Таким чином можна слухати музику та переглядати відео без зайвого апаратного забезпечення. При такому підключені також можливе інформування про дзвінки та сповіщення безпосередньо в вухо.

Під'єднавши слуховий апарат до телефону також можна використовувати його в якості гарнітури. Незалежно від того де він знаходиться (єдина умова - знаходитись у радіусі дії Bluetooth). Просте натиснення на клавішу, розташовану на слуховому апараті, "підніме слухавку" і активує двосторонній зв'язок зі співрозмовником. Повторне натиснення закінчить розмову.

Не менш цікавим є використання слухових апаратів для підключення до телевізора. Технологія AirStream Audèo B-Direct призначена для підключення до телевізора чи інших аудіосистем за допомогою спеціального конектора. Розробник заявляє про доволі просту установку і налаштування комплексу. До одного такого конектора може під'єднатися декілька користувачів, а показники автономії доходять до 80 годин використання без підзарядки. Окрім того система зберігає в пам'яті інформацію про підключені пристрої і здатна автоматично їх підключати при повторному визначенні в радіусі дії.

Слухові апарати Audèo B-Direct на радіочіпі SWORD здатні з'єднуватися між собою для покращення спілкування слабочуючих, що може бути корисно в шумному оточенні.

Bluetooth, плюси та мінуси.

Bluetooth на сьогодні доволі стара технологія безпровідної передачі даних. І як кожна технологія має свої плюси та слабкі місця.

До плюсів можна віднести:

  • широка поширеність (зараз важко знайти телефон без Bluetooth);
  • універсальність;
  • простота і захищеність;

Але не забуваємо і про мінуси:

  • малий радіус дії (часто обмежений 10-ма метрами);
  • велика енерговитратність (актуально для старих версій, які були до Bluetooth 4.0);
  • мала, у порівнянні з іншими, ширина каналу (кількість інформації яка передається за одиницю часу);

Чому Phonak обрали Bluetooth в якості безпровідної технології?

Є декілька припущень.

По-перше, технології Bluetooth вже 20 років, а це значить, що їй можна довіряти та ще певний час вона буде актуальною.

По-друге, радіус дії для слухових апаратів не такий важливий. Усі носять мобільний телефон із собою і навряд чи ви будете дивитись телевізор за 50 метрів.

По-третє, озирніться навколо і ви побачите безліч Bluetooth пристроїв з якими потенційно може взаємодіяти ваш слуховий апарат. Після енергооптимізації Bluetooth з'явився буквально скрізь. Гарнітури, навушники, портативні колонки - це далеко не весь асортимент Bluetooth пристроїв, які перевірені роками роботи.

Сьогодні ми бачимо хорошу тенденцію спрощення використання складних технологій, що робить їх доступними для широких верств населення. Виробники повинні намагатись подати свій продукт "на блюдечку" інакше це зробить хтось інший. Конкуренція доволі велика. І це добре для кінцевого споживача.

Цілком ймовірно, що найближчим часом ми побачимо ще більше нових технічних рішень, унікальних, інколи граничних з науковою фантастикою...

Оцініть, будь ласка, публікацію, цим ви допоможете нам публікувати матеріали кращої якості.


Щоб першими отримувати свіжі новини, підпишіться на наш Telegram канал


Вподобайте та поділіться

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим хто прокоментує!

Необхідно авторизуватися

Ви повинні увійти, щоб залишити коментар.

Ввійти
Вам також може бути цікаво...
Audèo B-Direct «Зроблені для усіх!» /storage/posts/December2018/oVOF0aKdY5DAMMSX7LZv-main.png В наш час нікого вже не здивуєш "розумними" слуховими апаратами. З кожним роком вони стають все більш прогресивними, набувають нових функцій і стають справжніми помічниками для людей, як на роботі так і в повсякденному житті. 2019-04-11 15:55:03 https://medacustika.com.ua/uk/blog/novosti/audeo-b-direct-sdelanyi-dlya-vsex Medicine
Медакустика
/svg/logo.png
Замовити дзвінок
Записатися на прийом